Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Pęcherznice

Pęcherznice to krzewy osiągające wysokość do 2 metrów. Mają pędy dość sztywne wzniesione do góry. Na szerokość także rosną od 1,5 do 2 metrów. Nadają się do tworzenia żywopłotów i zestawiania z innymi krzewami. Wartościowy krzew do sadzenia w parkach i zieleni miejskiej.

Walorem ozdobnym pęcherznicy są piękne liście u niektórych odmian w kolorze czerwonym ciemnym. Kwiaty zebrane w półkoliste kwiatostany zazwyczaj białe bądź z odcieniem czerwonym i różowym. Jest to idealny krzew do tworzenia barier w ogrodach, oddzielania od siebie poszczególnych jego części. Nadaje się także do tworzenia różnogatunkowych żywopłotów.

Wymagania pęcherznicy są niewielkie. Po ukorzenieniu się w nowym miejscu roślina jest odporna na suszę oraz zanieczyszczenia drogowe. Bardzo dobrze znosi cięcie. Bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest to mało wymagająca propozycja do ogrodu dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na jego pielęgnacje.

Pęcherznica nadaje się na wielobarwne zestawienia roślinne. Zarówno w żywopłocie jak i luźnym nasadzeniu. Ze względu na dużą odporność nadaje się do sadzenia w parkach oraz komponowania w zieleni miejskiej. Z odmian o kolorowym zabarwieniu warte uwagi są takie jak Diabolo czy Dart`s gold o żółtych liściach.


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl