Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Pnącza

Pnącza to rośliny o długich wiotkich pędach. Dzięki tej formie wzrostu mogą piąć się po podporach typu mury czy drzewa w stronę słońca. Zamiast na grubość och łodyg przyrastają na długość. W ogrodzie można nimi okrywać altany, wejścia do domu, trejaże czy stare mury, ogrodzenia, drzewa. Mogą służyć jako zasłona przed nasłonecznieniem oraz wiatrem. 

Wymagania pnączy ze względu na środowisko, z którego pochodzą są różne. Do cieniolubnych należy bluszcz, który występuje w wielu odmianach o różnobarwnych liściach. 

Zdecydowana większość pnączy jakie rosną w naszej strefie klimatycznej wymaga słonecznego stanowiska. Do najbardziej popularnych należą:

Pnącza takie jak clematis czy wisteria są zdecydowanie jednymi z najatrakcyjniejszych. Ich ozdobą są piękne kwiaty pojawiające się na pędach. W przypadku wisterii dodatkową zaletą jest ich zapach. 

W naszym sklepie ogrodniczym prezentujemy Państwu gatunki najpiękniejszych roślin pnących do ogrodu. Wśród odmian znajdują się liczne rarytasy będące osiągnięciami polskich hodowców roślin ozdobnych. Różnorodność gatunkowa tego typu roślin jest tak duża, że do każdego ogrodu można dobrać pasujący doń gatunek. Pnącza nie są też trudne w uprawie. Przy zapewnieniu światła oraz żyznego stanowiska będą bardzo obficie kwitnąć co roku. 

 


Wszystkie produkty

Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Rdest AUBERTA Rdest AUBERTA
Cena: 15,90 zł
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Wiciokrzew TELLMANNA Wiciokrzew TELLMANNA
Cena: 14,90 zł
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl