Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Sezon wysyłkowy roślin kopanych z gruntu rozpoczyna się od 21 września wg kolejności zamówień.

Miniaturowe odmiany drzewek owocowych wracają do łask od kilku lat. I bardzo dobrze. Niskie odmiany drzewek owocowych idealnie nadają się do małych ogrodów i do sadzenia w pojemnikach na tarasie. Dzięki temu mając niewielki ogród można rozkoszować się smakiem owoców dojrzałych na drzewie. Takie owoce charakteryzują się niezrównanym smakiem i aromatem. 

Miniaturowe drzewka owocowe w ogrodzie

Drzewka miniaturowe są nie tylko uprawiane ze względu na owoce jakie można z nich pozyskać, ale też docenione zostały ich walory ozdobne. Równie dobrze wyglądają solo jak i jako element wielogatunkowej rabaty. Ich dekoracyjność docenimy szczególnie jesienią, kiedy dojrzewają na nich owoce, a liście zmieniają kolor. Za to wiosną na przełomie kwietnia i maja małe drzewka są pokryte pięknymi kwiatami, które stanowią też znakomity pożytek dla pszczół. Więc jeśli planujemy mieć w ogrodzie hotel dla owadów, warto pomyśleć też o pokarmie dla nich. 

Tarasowe ogrody obfitości

System korzeniowy miniaturowych drzewek owocowych jest na tyle mały, że z powodzeniem zmieści się w donicy wielkości wiaderka. Postawione na tarasie dadzą nam nie tylko smaczne owoce, ale też zapewnią odrobinę cienia w słoneczne dni. Należy tylko pamiętać o regularnym podlewaniu roślin w pojemnikach. Odpowiednio pielęgnowane i przycinane owocowe drzewka miniaturowe mogą stanowić przez wiele lat ozdobę tarasu, dostarczając przy okazji zdrowych owoców. Warto się pokusić o taki egzemplarz drzewka owocowego, który na pewno spotka się z zainteresowaniem gości i rodziny. 

Miniaturowe drzewka owocowe, zresztą tak jak każde inne wymagają cięcia, które uformuje ich koronę i zapewni coroczne owocowanie. Jednak przy małych okazach, praca ta nie zajmuje dużo czasu. Dlatego równie dobrze nadają się do ogrodów dla zapracowanych. 


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl