Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jagody

W tej kategorii znajdują się jagody kamczackie, goji oraz inne. Rośliny w pojemnikach C-2 i C-3 -  3 i 4 letnie.

Krzewy jagodowe to nie tylko źródło smacznych i zdrowych owoców. Wiszące na krzakach, kolorowe jagody są też niebanalną ozdobą ogrodu. Szczególnie jeśli wybierzemy gatunki o owocach czerwonych czy fioletowych, widocznych z daleka. Chcąc uzyskać taki efekt warto sadzić krzewy jagodowe jako solitery na trawnikach czy na tle wysokich jednokolorowych roślin, np. traw.

Piękne jagody, przebarwiające się na czerwono i długo wiszące na krzewach ma kolcowój szkarłatny popularnie nazywany jagodą Goji. Jego kwiaty są również ciekawe, ale bardzo małe, dlatego mogą nie wracać na siebie uwagi. Za to owoce, pięknie wybarwiające się na kolor soczyście czerwony stanowią nie tylko zdrowy dodatek do deserów, ale też ich wygląd będzie piękną, jesienną ozdobą ogrodu. Krzew wymaga przycinania, aby się rozrastał na boki.

Warta uwagi jest też jagoda kamczacka, która ma bardzo małe wymagania odnośnie żyzności gleby. Najbardziej do życia potrzebuje słonecznego stanowiska. Oczywiście im żyźniejszą damy jej ziemię tym większe i ładniejsze będą owoce, jednak w jej przypadku musimy dbać najbardziej o odchwaszczanie.

Krzewy jagodowe są szczególnie przydatne przy urządzaniu małych ogrodów, a zwłaszcza przy domach szeregowych, gdzie miejsca jest niewiele. Mając kilka krzewów, można zbierać całkiem pokaźne plony przez praktycznie całe lato. W ten sposób wzbogacimy swoją kuchnię o świeże owoce dostępne na wyciągnięcie ręki.


Wszystkie produkty

szt.
szt.
szt.
szt.
Jagody GOJI Jagody GOJI
Cena: 17,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl