Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Róże rabatowe są bardziej odporne na wymarzanie niż wielkokwiatowe czy pnące. Także są mniej podatne na choroby i długowieczne.

Charakterystyka róż rabatowych:

  • dorastają do 1 m wysokości;
  • zalicza się do nich odmiany wielokwiatowe, bukietowe i mieszańcowe;
  • mają długi okres kwitnienia;
  • dużo odmian powtarza kwitnienie.

Zastosowanie róż rabatowych:

  • do kompozycji na skalniakach;
  • do obsadzania skarp;
  • do kompozycji na rabatach;
  • do nasadzeń jednogatunkowych.

Róże rabatowe mają mniejsze wymagania niż inne typy tego gatunku. Do wzrostu bezproblemowego wymagają tylko słonecznego stanowiska z przepuszczalną glebą. Przed sadzeniem warto miejsce odpowiednio nawieźć nawozami organicznymi.

Z róż, to właśnie rabatowe są najmniej wymagające w uprawie i najbardziej odporne na niesprzyjające warunki. Najlepszym terminem sadzenia jest wiosna i jesień. W przygotowanym dołku umieszczamy sadzonkę róży. Zgrubiałe miejsce szczepienia powinno być przykryte ziemią. Zagęszczamy ziemię wokół sadzonki i podlewamy obficie. Nigdy nie należy lać wody bezpośrednio na krzewy, gdyż zmoczone liście są szybciej atakowane przez grzyby.

Róże rabatowe w ogrodzie to bardzo dobre rozwiązanie. Są to krzewy nie wymagające od nas zbyt wielkiego poświęcenia czasu, a jedyne zabiegi pielęgnacyjne ograniczyć możemy do wiosennego przycięcia pędów i jesiennego kopczykowania.

W ogrodach możemy tworzyć z nich nie tylko jednolite nasadzenia. Bardzo dobrze się komponują z niskimi iglakami na bardzo słonecznych stanowiskach. Nieocenione są też przy zagospodarowywaniu skarp i osuwisk. Ich mocne korzenie potrafią zatrzymać niezbyt wysokie skarpy powstałe przy równaniu terenu pod budowę domu. Obsadzenie nimi pochyłego terenu zabezpiecza go przed erozją i dodatkowo tworzy piękną ozdobę ogrodu.

Róże rabatowe to idealny wybór jeśli zamierzamy urządzić ogród w stylu prowansalskim. Bardzo efektownie łączą się z lawendą, szałwią i kocimiętką szczególnie odmiany trochę wyższe niż wspomniane byliny.


Wszystkie produkty

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl