Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Dęby należą do drzew długowiecznych. Jako drzewa są wytrzymałe i osiągają imponujące rozmiary, w naszej kulturze stanowią symbol siły, wytrzymałości. Ich drewno jest cenione w budownictwie i stolarstwie. Posiada też dużą kaloryczność, przez co stanowi też materiał opałowy. Dąb to też symbol zdrowia, nic dziwnego są one odporne na wiele chorób, a ich kora oraz nasiona posiadają właściwości lecznicze. 

Jeśli posiadamy w naszym ogrodzie miejsce możemy posadzić tego króla lasu. W naszym sklepie znajdziecie wiele odmian tego gatunku. Niektóre z nich mają ciekawe wzory liści, jak chociażby dąb błotny. Drzewa te są bardzo wdzięczne w formowaniu i możemy z nich tworzyć pożądane kształty.

Wśród dębów szypułkowych mamy odmiany o zwisających pędach, które pod swoimi koronami stwarzają przyjemny cień. Za to odmiana Fastigiata rośnie w interesującej formie kolumnowej i nadaje się jako zastępstwo innych roślin do budowania alei i sadzenia w miejscach reprezentacyjnych.

Wspominając o dębach nie wolno pomijać efektownie wybarwionego dębu purpurowego. Jak sama nazwa wskazuje jest to drzewo o pięknych liściach o barwie purpurowej. Stanowią ciekawą odmianą od zielonych koron rosnących wokół drzew. 


Wszystkie produkty

szt.
Dąb PURPUROWY Dąb PURPUROWY
Cena: 88,80 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl