Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Morwy

Morwy to drzewa owocowe zaliczane do rodziny morwowatych. Osiągają niewielką wysokość zaledwie do 15 m, za to ich atutem jest bardzo kształtna kulista korona. Liście są duże i miękkie, mają jajowaty kształt, a owoce to małe niełupki, podobne wyglądem do jeżyn. Owoce nadają się zarówno na przetwory jak i do bezpośredniego spożycia. Zawierają dużo witamin i czarna morwa ma też sporą ilość antocyjanów. Morwa biała jest natomiast polecanym owocem dla diabetyków.

Morwy nie mają dużych wymagań glebowych, najlepiej rosną w pełnym słońcu na stokach. Nie są wrażliwe na suszę, wymagają tylko podlewania przy przesadzaniu. Gleba dla nich najlepsza jest obojętna gliniasto-ilasta może być z domieszką pisaków. Z zimowaniem radzą sobie całkiem bezproblemowo, co najwyżej młode sadzonki trzeba w pierwszych latach okrywać jedliną i kopcować, gdyż mogą przymarznąć.

Drzewa morwowe można wykorzystać do tworzenia wysokich zielonych parawanów. Tworzą też liczne odrosty korzeniowe, które w razie potrzeby można wykorzystać do tego celu. 


Wszystkie produkty

Morwa BIAŁA Morwa BIAŁA
Cena: 16,90 zł
Brak produktu w magazynie
Morwa CZARNA Morwa CZARNA
Cena: 16,90 zł
Brak produktu w magazynie
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl