Borówka amerykańska BRUSZWICA

231 Towar dostępny - 231 sztuk
14,49 zł 14.49
dodaj do przechowalni
Ilość

Sadzonka 3 letnia w doniczce o wysokości ok. 20 cm.


 Bruszwica to wieloletnia roślina z gatunku wrzosowatych. W Polsce znana jest także pod inną nazwą – borówka czerwona. Występuje w chłodnej i umiarkowanej strefie całej półkuli północnej i rzecz jasna powszechnie występuje w Polsce. Borówka brusznica to krzewinka, która sięga maksymalnie 25 cm wysokości. Występuje praktycznie na terenie całego kraju. Charakterystyczne jest to, iż pomimo swojej niewątpliwie niewielkiej wysokości, posiada zdrewniałe końcówki gałęzi. Kwitnie białymi kwiatkami z bladoróżowym odcieniem. Wydaje owoce, które z czasem dojrzewania czerwienieją.

Borówka brusznica jest powszechnie stosowana w kuchni angielskiej, przede wszystkim jako element, z którym podaję się dziczyznę. W przypadku kuchni polskiej, również stosuje się podobne metody, ale wykonuje się kompletnie odmienne galaretki borówkowe, choć – gwoli ścisłości – trzeba dodać, że również wykorzystuje się je do dziczyzny.

Oprócz zastosowań kuchennych, borówka brusznica jest powszechnie stosowana w ziołolecznictwie. Owoce borówki znane są jako środek dietetyczny. Dzieje się tak dlatego iż doskonale poprawiają procesy trawienne, myli się jednak ten, kto sądzi, że to wszystkie pozytywne zastosowania borówki. Stosuje się ją również z innych powodów.

Wykazuje między innymi działanie ściągające, moczopędne, przeciwbiegunkowe i antyseptyczne, więc zastosowań borówki jest naprawdę dużo. Oprócz wspomnianych, warto dodać jeszcze coś – napary z owoców borówki są doskonałe w przypadku leczenia kamicy nerkowej.    

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl