Jagoda kamczacka WOŁOSZEBNICA
zakupy
Jagoda kamczacka WOŁOSZEBNICA
Lonicera Caerulea L. var. Kamtschatica
Owocowanie: koniec czerwca
Jagoda kamczacka odmiany Wołoszebnica to długo żyjący krzew owocowy. Osiąga wysokość do około 2 metrów. Jego właściwa nazwa to wiciokrzew siny, należy do rodziny przewiertniowatych. Tworzy zwarty, kulisty pokrój. Kwitnie na początku kwietnia, jednak kwiaty nie są wrażliwe na przymrozki wiosenne. Odmiana Wołoszebnica jest plenna, wcześnie owocuje oraz ma niewielkie wymagania glebowe.
Owocowanie
Owoce jagody kamczackiej Wołoszebnica dojrzewają w polskich warunkach mniej więcej pod koniec czerwca. W kształcie są podłużne lekko wygięte. Skórka granatowa pokryta jasnym nalotem woskowym. Owoce dojrzewają w pierwszym tygodniu czerwca, w smaku są przyjemne, lekko słodkie z winną nutą. Zawierają znaczne ilości witamin oraz minerałów. Polecane do jedzenia bezpośrednio oraz na przetwory. Dobrze się komponują w zestawieniu z kwaśnymi owocami. Warto sadzić dwie różne odmiany w pobliżu siebie, dzięki temu lepiej się zapylają i plon jest większy.
Wymagania i stanowisko
Dla jagody kamczackiej Wołoszebnica najlepsze są miejsca słoneczne o glebie przepuszczalnej. Nie rośnie dobrze na glebach mocno podmokłych. Jest tolerancyjna pod względem kwasowości gleby. Rośnie dobrze w pH o zakresie od lekko kwaśnego po lekko zasadowy. Jagoda kamczacka Wołoszebnica jest odporna na mróz nawet do -30o C. Natomiast kwiatom nie szkodzą przymrozki do -8o C. Jagoda kamczacka jest mało wymagająca, dobrze się rozkrzewia, można sadzić ją w szpalerze, tworzy wtedy bardzo gęsty żywopłot.
Sadzonki jagody kamczackiej sadzimy co 1,5 m w rzędzie, zachowując ok 2,5-3 m odległości między poszczególnymi rzędami.
Do każdego zamówienia instrukcja gratis!
+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!
Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa