Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Kawy ziarniste

Kawy

Poznaj smak świeżo palonej kawy dzięki marce GOLDBERG aromatyczny napój postawi cię rano na nogi. Po filiżance małej czarnej możesz z uśmiechem zaczynać dzień. Dobrej jakości kawa to nie tylko raj dla podniebienia. To też wspaniały napój który da Ci energię do pracy.

Jeśli jesteś smakoszem kaw, to nasze produkty dostępne na sklepie będą dla Ciebie wspaniałą podróżą w świat ciepłych krajów. Zbierane i specjalnie selekcjonowane ziarna poddane są odpowiedniej obróbce cieplnej.

Prażenie ziaren kawy wydobywa z niej specyficzny smak i aromat. Może ona być różny w zależności od gatunku kawy, odmiany a nawet gleby na jakiej założona została plantacja. Najbardziej polecana jest kawa z gatunku Arabica, jej ziarna mają łagodny i głęboki smak. Duże znaczenie w wydobywaniu aromatu kawy z ziaren i zawartości poszczególnych substancji ma też proces prażenia. Wpływa to też na ich kolor, który może być od jasnobrązowego po czarny.

Substancją dla której zaczęto pić kawę jest kofeina. To nic innego jak roślinny alkaloid, który działa stymulująco na nas. Jego zawartość w ziarnach kawy jest uzależniona nie tylko od gatunku, odmiany czy gleby, ale też wspomnianego procesu prażenia. Im jaśniejsze są ziarna tym więcej zawierają w sobie kofeiny – ta substancja rozkłada się pod wpływem wysokiej temperatury. Dlatego dłużej palone ziarna mają jej mniej.

 

Kawa ziarnista GWATEMALA Antigua SHB
Kawa ziarnista GWATEMALA Antigua SHB
Cena: 29,90 zł
Kawa ziarnista INDIE Monsooned Malabar AA
Kawa ziarnista INDIE Monsooned Malabar AA
Cena: 29,90 zł
Kawa ziarnista KOLUMBIA Excelso
Kawa ziarnista KOLUMBIA Excelso
Cena: 26,90 zł
Kawa ziarnista KUBA Serrano Superior
Kawa ziarnista KUBA Serrano Superior
Cena: 27,90 zł
Kawa ziarnista SALVADOR SHG
Kawa ziarnista SALVADOR SHG
Cena: 25,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl