Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jeżówki

Jeżówki to byliny z rodziny astrowatych. Są blisko spokrewnione z naszymi marcinkami czy chryzantemami. Co zresztą można wywnioskować po budowie kwiatów. Rośliny te pochodzą z Ameryki Północnej, ale ich urok został szybko doceniony w ogrodach. Obecnie niektóre odmiany można spotkać rosnące dziko we florze Polski. Są to uciekinierzy z naszych ogrodów. Jednak jest to raczej rzadkie zjawisko i jeżówka nie należy do roślin ekspansywnych. Ich zaletą są nie tylko piękne kwiaty. Jeżówka purpurowa jest składnikiem wielu leków wspomagających układ odpornościowy i leczenie chorób układu oddechowego.

Roślina dla leniwych

Jeżówki należą do tych roślin, które przy minimum opieki odwdzięczają się obfitym i długim kwitnieniem. Są odporne na mróz oraz na choroby. Ewentualne szkody mogą wyrządzać w młodych liściach ślimaki. Wystarczy tej roślinie zapewnić odpowiednie stanowisko, aby móc cieszyć się kwiatami zwabiającymi pszczoły i motyle. 

Wymagania Jeżówki

Gleba pod rabatę z jeżówkami powinna być odpowiednio żyzna. Najlepsza jest próchniczna i dość wilgotna. Wysokie odmiany wymagają niekiedy podpór. Zwłaszcza jeśli są posadzone w małych kępach i wystawione na działanie silnych wiatrów. Aby przedłużyć kwitnienie należy zwiędnięte kwiaty usuwać. Warto roślinę ściółkować. Pozwala to utrzymać odpowiednią wilgoć w podłożu. 

Gdzie sadzić jeżówki w ogrodzie

Jeżówki bardzo dobrze prezentują się z innymi kwiatami na słonecznych rabatach. Równie dobrze mogą stanowić tło i ochronę dla niskich roślin. Jako solitery mogą być sadzone w kępach na trawniku czy wśród luźno posadzonych drzew. Ciekawie wyglądają w połączeniu z nasadzeniami roślin zielonych, które stanowią dla tych kwiatów wyśmienite tło. 

Jeżówki to okazałe kwiaty. Sadząc je w ogrodzie uzyskamy ładny efekt przy niewielkim nakładzie pracy. Na optymalnym stanowisku jeżówka całkiem fajnie się rozrasta i tworzy okazałe kępy. Jej kwiaty długo utrzymują świeżość we flakonie. 

 


Wszystkie produkty

szt.
Jeżówka RED PEARL Jeżówka RED PEARL
Cena: 19,90 zł
Jeżówka TOMATO SOUP Jeżówka TOMATO SOUP
Cena: 14,90 zł
Jeżówka LEILANI Jeżówka LEILANI
Cena: 13,90 zł
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl