Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 25 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Hibiskus WOODBRIDGE szczepiony

45 Towar dostępny - 45 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
42,90 zł 42.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Hibiskus bylinowy WOODBRIDGE

Hibiscus moscheutos Woodbridge

Stan: roślina w pojemniku C-5,

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 100 cm

Efektowny, wyprostowany, wolnorosnący krzew lub małe drzewko osiągający do 2 m wysokości. Liście ciemnozielone, trójklapowe, o ząbkowanych brzegach, pojawiające się późną wiosną. Kwiaty bardzo efektowne, duże, do 8 cm średnicy, różowe z czerwonym środkiem. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych. Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem. Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie. Młode (2-3-letnie) rośliny są bardziej wrażliwe na mróz niż starsze. Jesienią warto je okryć suchymi liśćmi, gałązkami drzew iglastych lub agrowłókniną.

Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budleji, hortensji i wrzosów. Niezwykle dekoracyjny jest też żywopłot z kilku odmian o różnokolorowych kwiatach. Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl