Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Miskant chiński DRONNING INGRID

40 Towar dostępny - 40 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
19,90 zł 19.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Miskant Chiński Dronning Ingrid

Miscanthus sinensis 'Dronning Ingrid'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 15 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Jedna z najnowszych odmian miskanta o malowniczym pokroju. Jego największym atutem są przebarwiające się jesienią liście w odcienie czerwieni i purpury. Miskant Dronning Ingrid fantastycznie sprawdza się w kompozycjach kolorystycznych.

Miskant chiński to specyficzna trawa, wysoka, ozdobna z liści jak i kwiatostanów. Odmiana ‘Dronning Ingrid’ dorasta do 1 m wysokości, a  w czasie kwitnienia osiąga wysokość 1,5 m. Liście początkowo zielone, lekko spływające jak fontanna, ale bardziej proste niż u innych odmian. W czasie kwitnienia (VIII-X) liście wybarwiają się na kolor ciemnej wiśni, dzięki czemu stwarzają świetne tło dla wyrzucanych w tym okresie pióropuszy kremowych wiech. Pędy, na których osadzone są wiechy, również są czerwone. Miskanty to typowe trawy jesieni, jednakże odmiana ta zakwita dosyć wcześnie, bo już w sierpniu możemy cieszyć się roślinami w pełnej okazałości.

Miskanty lubią miejsca słoneczne i ciepłe, ale dobrze będą rozwijać się także w półcieniu. Podłoże powinno być niezbyt żyzne, ale za to stale umiarkowanie wilgotne. ‘Dronning Ingrid’ jest odmianą mrozoodporną, jednakże ze względu na wysoce ozdobne walory tej trawy nie należy przycinać jej na zimę – liście stanowią nie tylko ochronę ale i pełnią funkcję dekoracyjną w zimowym ogrodzie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl