Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Wisteria kentacka szczepiona BLUE MOON

0 Towar niedostępny
54,90 zł 54.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Wisteria Glicynia BLUE MOON

Wisteria sinensis Blue Moon

Stan : pojemnik C-5

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 100 cm  

Wisteria kentacka Blue Moon to niezwykle wartościowa odmiana, wywodząca się ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Cechą wyróżniająca tę odmianę na tle innych jest bardzo duża mrozoodporność - Blue Moon bez uszczerbku wytrzymuje mrozy nawet do -40°C.

Ta wartościowa odmiana karłowa ma mniej agresywne tempo wzrostu - dorasta do ok. 5 m, przyrastając ok. 1 m rocznie. Pędy owijają się wokół podpór prawoskrętnie. Ma mniejsze liście i kwiaty niż u odmian azjatyckich. Blue Moon kwitnie później niż odmiany azjatyckie, dzięki czemu kwiaty nie są narażone na przemarzanie, a przede wszystkim można się nimi nacieszyć kiedy przekwitną już wisterie kwieciste i chińskie. Kwiaty niebieskie, lekko pachnące, zebrane w groniaste kwiatostany osiągające nawet do 30 cm długości. Zakwita jeszcze przed pojawieniem się liści, w 2-3 roku po posadzeniu. Najobficiej kwitnie na przełomie maja i czerwca. Ponownie zakwita w sierpniu, jednak już mniej obficie. Na uwagę zasługują także liście - ciemnozielone, pierzastozłożone, jesienią żółkną.

Glicynia kentacka Blue Moon to roślina o szczególnych wymaganiach stanowiskowych. To wyjątkowe pnącze potrzebuje ciepłego, słonecznego i zacisznego stanowiska. Osłona przed wiatrem jest szczególnie ważna zimą, gdy wiatr łamie delikatne pędy i drewniejące gałązki. Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną i optymalnie wilgotną. Podczas kwitnienia wymaga systematycznego podlewania. Regularne przycinanie pnącza jest kluczowym elementem bujnego kwitnienia.

Wolniejsze tempo wzrostu sprawia, że wisteria kentacka Blue Moon świetnie nadaje się do mniejszych ogrodów. Bardzo dobrze nadaje się do formowania drzewka bonsai - kwiatostany w tym przypadku będą nieco mniejsze, ale i tak zwisające, przepiękne grona w kolorze liliowo-różowym prezentują się zjawiskowo.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl