Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Berberys Thunberga GOLDEN ZWERG - TINY GOLD

123 Towar dostępny - 123 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga "Golden Zwerg"

Berberis Thunbergii 'Golden Zwerg'

Stan: pojemniik C2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 10 cm

Berberys Thunberga znany także pod nazwą 'Tiny Gold' jest silnie rozgałęzionym, karłowym krzewem, dorastającym do 50cm średnicy. To roślina o zwartym, płaskokulistym pokroju, złożonym z gęsto ułożonych, krótkich, sztywnych, bruzdowanych, purpurowobrązowych pędów.Berberys Thunberga 'Tiny Gold' jest rośliną ciernistą. Krótkie i sztywne ciernie są przekształconymi liśćmi, a na pędach ułożone są pojedynczo.Liście złocistożółte, w cieniu nieco zieleniejące. Młode, rozwijające się wiosną liście i przyrosty są złociste, a jesienią liście przebarwiają się niezwykle dekoracyjnie na intensywnie pomarańczowy kolor. Na zimę opadają.

Berberys Thunberga 'Tiny Gold' zakwita w maju. Kwiaty są obupłciowe, owadopylne, pachnące, drobne, pojedyncze, żółte, z czerwonawą obwódką na zewnętrznej stronie płatków, zwisające w pęczkach po 2-3 sztuki, zebrane na krótkich szypułkach rozmieszczonych w gronach wzdłuż łukowato wygiętych gałązek.Berberys Thunberga 'Tiny Gold' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, lub półcienistych.

 'Tiny Gold' jest uważana za najbardziej odporną na słońce, żółtolistną odmianę berberysu, jednak mimo to, rosnąc w miejscach osilnym nasłonecznieniu mogą sie zdarzyć uszkodzenia liści. Stąd najlepiej ją sadzić, osłoniętą od południa przynajmniej nieco wyższymi krzewami. Wymaga dostatecznie wilgotnych, dość żyznych i przepuszczalnych gleb. Źle rośnie na glebach wilgotnych, ciężkich i zimnych. Berberys Thunberga jest gatunkiem mrozoodpornym.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl