Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Borówka Amerykańska BRIGITTA 3 LETNIA

919 Towar dostępny - 919 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
14,90 zł 14.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Borówka Amerykańska BRIGITTA

Stan: pojemnik C-3

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 40 cm

Borówka amerykańska 'Brigitta' nazywana też bywa 'Brigitta Blue' to plenna odmiana szybko wchodzi w okres owocowania. Popularna zarówno w uprawie towarowej jak i amatorskiej. To bardzo dobra propozycja do ogrodu przydomowego, a trzyletni krzew daje nam szansę uzyskania owoców nawet w następnym sezonie. Młode liście borówki posiadają lekko różowe zabarwienie, jednak z wiekiem stają się intensywnie zielone. Żółtawe zabarwienie liści w środku lata może świadczyć o zbyt wysokim pH.

Owocowanie

Owoce borówki amerykańskiej odmiany Brigitta są w większości kuliste. Skórka jest jasnoniebieska, pokryta dość wyraźnym woskowym nalotem chroniącym delikatny owoc przed urazami. Miąższ jest zwarty, lekko zielony, w smaku słodki lekko winny. U krzewów rosnących w pełnym słońcu jest zdecydowanie smaczniejszy. Kwiaty pojawiają się w maju, są duże, białe zebrane po kilka w gronie o kształcie dzwonkowatym. Owoce dojrzewają w połowie sierpnia.

Wymagania

Borówka amerykańska jest krzewem wymagającym kwaśnego podłoża. Dlatego przed posadzeniem należy sprawdzić Ph naszej gleby i w razie konieczności wzbogacić je torfem nieodkwaszonym. Najlepsza jest ziemia o pH w przedziale od 3,5 do 5,0. Borówka dobrze reaguje na ściółkowanie gleby wokół niej korą sosnową. System korzeniowy tego krzewu rozrasta się bardziej na boki niż w głąb, dlatego należy zapewnić im miejsce o szerokości około 1 m. Stanowisko pod borówkę powinno być słoneczne.

Zapylacze: Spartan, Duke, Jersey, Darrow, Toro.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl