Borówka amerykańska BLUEGOLD - Multiplata

0 Towar niedostępny
289,00 zł 289.00
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Borówka Amerykańska "Bluegold''

Stan: 100 szt sadzonek w multiplacie

Wiek sadzonki: 1 roczna

Wysokość: ok. 10-20 cm

BLUEGOLD to odmiana średnio późna, owocuje początkiem sierpnia, bardzo plenna - do 6 kg z krzewu. Krzew dorasta do 1,5 m wysokości. Odmiana ta jest najłatwiejsza w uprawie, najmniej wymagająca, polecana do amatorskiej uprawy. Cechują ją gęste pędy, osiągające nawet do 100 cm wysokości oraz kulisty pokrój. Posiada ciekawe duże, płaskie, skórzaste ciemno-zielone liście. Odmiana w pełni mrozoodporna. Lubi glebę lekko wilgotną, przepuszczalną i żyzną, o odczynie kwaśnym 3,5-4 ph. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, jednocześnie osłonięte. Jest mrozoodporna.

Odmiana o okrągłych jasnoniebieskich owocach. Owoce średnio duże, smaczne, jędrne i słodkie. Owoc z małą i suchą blizną poszypułkową mają wyjątkowo trwały nalot woskowy.

Borówki mają właściwości antyseptyczne, polecane są osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia oraz przy miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają dobry wpływ na elastyczność naczyń włosowatych i na ostrość widzenia. Zawierają witaminy B1, B2, B3, A, fosfor, wapń, sód, kwas foliowy, potas, fitoestrogeny. Doskonałe do deserów i przetworów, można je również mrozić.

Zaleca się sadzenie w odstępach co 100-200 cm, odmiana ta silnie przyrasta i osiąga duże wysokości. Idealna do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl