Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Brokuł SEBASTIAN

Kod produktu: 3491-959C0
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 3,75 zł 3.75
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona brokuła SEBASTIAN

Brokuł Sebastian ( Brassica oleracea convar. botrytis var. cymosa) jest rośliną jednoroczną z rodziny kapustowatych. Jest to odmiana wczesna przeznaczona do uprawy na wiosennej i jesiennej. Jadalną częścią brokuła jest jego kwiatostan zwany różą. Jest to niewysoka odmiana wyrastająca do 30-40 cm. Liście tej rośliny są grube, ciemnozielone i luźno rozstawione.

Brokuły są niskokaloryczne i uważane są za jedne z najzdrowszych warzyw na świecie. Warzywa te posiadają liczne wartości odżywcze, zawierają dużo białka, witaminy C, B, fosfor, potas i żelazo. Brokułom znane są z właściwości antynowotworowych, polecane są też cukrzykom i osobom będącym na diecie odchudzającej.

Uprawa

Nasiona brokuła wysiewa się do rozsadnika lub szklarni od 4 do 6 tygodni przed posadzeniem w gruncie. Po tym czasie rozsadę o 4-5 liściach sadzi się na dworze w odległości ok. 45 cm od siebie. Sadząc je w rzędach należy, zachować odstęp między rzędami co najmniej 60 cm. Uprawiając brokuły w niewielkim przydomowym ogródku można zmniejszyć rozstaw do 30 na 30 cm. Po posadzeniu tej rośliny powinno się ją obficie podlewać.

Brokuł Sebastian uprawiany wiosną, dojrzewa po 30-40 dniach. Jesienią - po 45-50 dniach od wysadzenia rozsady. Zbiera się paki kwiatowe wraz z około 15 cm fragmentem łodygi liśćmi. Część rośliny pozostała w gruncie rozwija później pędy boczne liści.

Stanowisko

Brokuł Sebastian powinien być uprawiany na stanowisko słonecznym, na żyznym, próchniczym i umiarkowanie wilgotnym podłożu o pH=6,0-7,2. Jest to roślina słabo znosząca przesuszenie, w przypadku braku opadów należy zatem pamiętać o jej nawożeniu i nawadnianiu. Dla optymalnego rozwoju tej rośliny można stosować przekompostowany obornik lub nawozy mineralne bogate w azot. Przed uprawą brokułów można też zastosować przedplon taki jak: ogórki czy bób.

Zastosowanie

Warzywo to jest idealnym samodzielnym dodatkiem do obiadów, jada się go również z makaronem. Brokuła dodaje się też do sałatek i zapiekanek. W Polsce dużą popularnością cieszy się smaczna zupa krem z tego warzywa. Brokuł Sebastian nadaję się też do mrożenia.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl