Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

CYKORIA LIŚCIOWA BIANCA DI MILANO

Kod produktu: 5255-786CF
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 31 stycznia
Cena: 4,45 zł 4.45
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona cykorii liściowej BIANCA DI MILANO

Cykoria liściowa o nazwie Bianca di Milano to odmiana średniowczesna cykorii włoskiej typu radicchio. Roślina zaliczana jest do gatunku warzyw. Zawiązuje zwarte, dobrze wybarwione i zamknięte główki o wydłużonym kształcie i ściśle przylegających do siebie liściach. Blaszki liściowe tej odmiany cykorii są dużej wielkości i mają jasnozielony kolor z charakterystycznych białym unerwieniem, stąd łacińska nazwa (łac. bianca oznacza biały). Wyglądem roślina przypomina sałatę rzymską. Cykoria Bianca di Milano podobnie jak pozostałe odmiany wyróżnia się gorzkim, lekko pikantnym smakiem, a jej liście są chrupiące i soczyste.

Cykoria liściowa – uprawa i pielęgnacja

Cykorię pod osłonami można uprawiać przez cały rok w bardzo zbliżony sposób do sałaty. Roślinę można zbierać w szklarniach także w miesiącach zimowych. Nasiona cykorii mogą być wysiewane wprost do gruntu od kwietnia aż do lipca – sadzonki do jesiennego zbioru należy wysadzić w czerwcu. Wcześniej można przygotować rozsadę pod osłonami. Przy sadzeniu rozsady zaleca się stosowanie 15-40cm odstępów rozstawy. Zbiór dorodnych główek cykorii odbywa się od sierpnia do października. 

Cykoria liściowa Bianca di Milano nie jest wymagającym gatunkiem, jeśli chodzi o hodowlę i pielęgnację. W Polsce jest to jednak wciąż mało popularna odmiana, która występuje w amatorskich uprawach jedynie na niewielką skalę. Roślina wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska. Odmiana cykorii Bianca di Milano preferuje żyzne i przepuszczalne podłoże z dużą zawartością próchnicy o umiarkowanej wilgotności i obojętnym odczynie gleby. Nie szkodzą jej niskie temperatury, jednak nie jest w pełni odporna na mróz. Podłoże przed rozpoczęciem uprawy cykorii powinno być dokładnie odchwaszczone. Cykoria liściowa może być spożywana zarówno w postaci surowej jako liście lub po uprzedniej obróbce cieplnej. Jest to warzywo, które stosuje się jako składnik sałatek i surówek oraz dodatek do kanapek i przekąsek.

Każda paczka zawiera 0,5 g nasion cykorii liściowej Bianca di Milano.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl