Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

CYPRYSIK nutkajski PENDULA 50 cm

Kod produktu: 75B1-651A1_20190730112946
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-3
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
ok. 50 cm
Cena: 60,50 zł 60.50
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

CYPRYSIK nutkajski PENDULA 60cm W DONICY

Chamaecyparis pisifera 'PENDULA'

Pendula to szeroko stożkowa odmiana cyprysika nutkajskiego o płaczącym pokroju i interesującym wyglądzie. Roślina charakteryzuje się szybkim wzrostem - przeciętne tempo rocznego przyrostu to ok. 20 cm, w wyniku czego 10-letnie egzemplarze osiągają ok. 2,5 m wysokości i 1 m szerokości. Odmiana ostatecznie po wielu latach może poszczycić się nieprzeciętnymi rozmiarami – 18 m wysokości i do 5 m szerokości. Iglak posiada luźny pokrój, który tworzą solidne pędy łukowato powyginane na końcach w dół - z przewieszającymi się na całej długości bocznymi odgałęzieniami. Łuski są intensywnie zielone i utrzymują barwę przez cały rok. Pendula wytwarza niewielkie - ok. 8 mm - szyszki w zielonym odcieniu.

Roślina ma szeroki zakres tolerancji względem żyzności, wilgotności, a nawet pH podłoża, choć zaznaczyć należy, że najlepiej udaje się na żyznych, przepuszczalnych, próchniczych glebach o stale wilgotnym podłożu. Iglaki możemy sadzić zarówno na stanowiskach w pełnym słońcu jak i w pół cieniu, pamiętając by w zależności od operacji słonecznej, dostosować ilość dostarczanej roślinie wody (słońce – wilgotne, półcień – umiarkowanie wilgotne podłoże). Cyprysiki nutkajskie wykazują odporność na zanieczyszczone miejskie powietrze i wysokie temperatury, choć wolą stanowiska z wilgocią w powietrzu, dlatego dobrze reagują na regularne zraszanie. Jeśli chcemy by iglak "trzymał pion" dobrze jest w pierwszych latach podwiązywać go do palika, co pomoże w wykształceniu silnego przewodnika. Roślina jest całkowicie mrozoodporna na terenie całego kraju.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl