Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Cebula SIEDMIOLATKA BAJKAL NASIONA

Kod produktu: 54FD-81234
Dostępność: brak towaru
Cena: 3,83 zł 3.83
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona cebuli SIEDMIOLATKA BAJKAL

Cebula SIEDMIOLATKA BAJKAL (Allium fistulosum L.) od lat jest uprawiana w państwach wschodu. Pochodzi z Chin i Mongolii. Jest popularna w Korei i na Tajwanie. Do Europy została przywieziona z terenów Syberii jeszcze w Średniowieczu. Na przestrzenie wieków zyskała wiele określeń. W Polsce znana jest też jako czosnek dęty i wchodzi w skład nowalijek. W Japonii nazywana jest japońskim porem. Rosjanie używają określenia cebula chińska, zimowa, tatarka, zaś Anglicy — cebula walijska.

Jak uprawiać?

Cebula SIEDMIOLATKA BAJKAL cechuje się niezwykłą trwałością i odpornością na warunki pogodowe. Jest mrozoodporna i mało wymagająca. Może przetrwać temperaturę nawet do -40ºC. Tym samym zimą nie ma potrzeby jej okrywania. Roślina nie wymaga też specjalnych umiejętności ogrodniczych. Wystarczy zasiać ją bezpośrednio do gruntu na początku wiosny. Nasiona SIEDMIOLATKI można też wysiać pod osłony w kwietniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na glebę. Roślina wymaga żyznego, wilgotnego podłoża o wysokiej zawartości próchnicy i dużej przepuszczalności. Najlepsza jest gleba o pH 6,5–7,5. Nasiona należy wysiewać na stanowiskach słonecznych lub ewentualnie w miejscach półcienistych. Zalecany rozstaw sadzenie 30 × 20 cm.

Cebula SIEDMIOLATKA jest rośliną wieloletnią. Osiąga do 70 cm wysokości. Idealnie sprawdzi się na działce lub w przydomowym ogródku. Jest odporna na suszę, aczkolwiek regularne podlewanie rośliny jest zalecane. W suchych warunkach szczypiorek będzie twardy i straci swoje walory smakowe. Roślina nie wytwarza bulwiastych cebul. Jej cechą charakterystyczną są zgrubienia. W jednym miejscu jest w stanie pozostać od 3 do 5 lat. Białe zgrubienia z biegiem czasu przechodzą w zielony szczypior. Pojawia się on już podczas pierwszego lata po zasadzeniu, a następnie wczesną wiosną. Cechuje go delikatny smak, jędrność, soczystość i miękkość. Podobnie jak cebula jest wartościowym źródłem soli mineralnych (w szczególności wapnia, magnezu i żelaza), witaminy C, prowitaminy A i witamin z grupy B.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Róża pnąca Czerwona
szt.
Róża pnąca Czerwona
12,90 zł
Miskant chiński BALLERINA
Miskant chiński BALLERINA
26,90 zł
AMBROWIEC AMERYKAŃSKI
szt.
AMBROWIEC AMERYKAŃSKI
47,90 zł
Araukaria CHILIJSKA
Araukaria CHILIJSKA
215,90 zł
Trawa Rozplenica Japońska HAMELN
szt.
Trawa Rozplenica Japońska HAMELN
18,90 zł
Cis pośredni HICKSII
szt.
Cis pośredni HICKSII
25,90 zł
Thuja GOLDEN GLOBE
szt.
Thuja GOLDEN GLOBE
16,90 zł
Cis pospolity DAVID
szt.
Cis pospolity DAVID
28,90 zł
Akacja złota ROBINIA FRISIA
szt.
Akacja złota ROBINIA FRISIA
66,90 zł
Świerk Pospolity PUSCH na pniu
Świerk Pospolity PUSCH na pniu
48,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl