Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

340.jpg
  • nowość

Cyprysik Groszkowy CURLY TOPS

180 Towar dostępny - 180 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
12,80 zł 12.80
dodaj do przechowalni
Ilość

Cyprysik Groszkowy CURLY TOPS

Chamaecyparis pisifera 'Curly Tops'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15-25 cm

Iglak w sprzyjających warunkach potrafi dorastać do 2m wysokości i 1m szerokości, tworząc masywny, odrobinę nieregularny stożek. Roślina rośnie wolno, przyrasta ok. 10cm na rok, 10-letnie egzemplarze osiągają około 1m wysokości.

'Curly Tops' posiada miękkie, srebrzystoniebieskie igły, szczelnie obrastające całą roślinę, rosnące w charakterystyczny sposób: ich końce są pozlepiane i mocno poskręcane. Pędy rosną we wszystkich kierunkach licznie i gęsto, skrzętnie ukrywając wnętrze rośliny.

Jesienią i zimą można zauważyć, że igły wewnątrz rośliny brązowieją i zasychają, nie jest to jednak zwiastun choroby, a naturalne zjawisko. Wiosną w ich miejsce pojawiają się świeże przyrosty. Cyprysik groszkowy to światłolubny gatunek, dobrze czujący się przy pełnym, silnym nasłonecznieniu. Roślina jednak wykazuje sporą tolerancję względem ocienienia i doskonale radzi sobie w półcieniu.

Jak wszystkie cyprysiki, tak i ten upodobał sobie osłonięte od wiatru wilgotne stanowiska. Doskonale będzie czuł się w okolicy zbiornika wodnego. Gdy nie możemy posadzić rośliny nad wodą, zraszanie staje się ważnym elementem jej pielęgnacji uprawy, gdyż roślina źle reaguje na upały i wysokie temperatury.

Curly Tops' ze względu na swoje niewielkie rozmiary i atrakcyjne wybarwienie może być stosowany do zestawień kolorystycznych lub jako całoroczne uzupełnienie rabat i skalniaków. Dobrze jest sadzić roślinę w miejscach, gdzie można podziwiać z bliska jej oryginalne pędy: w ogródku przydomowym, blisko tarasu czy w donicy na balkonie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl