Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Fasola szparagowa FINEZJA NASIONA

Kod produktu: B20B-4731C
Dostępność: brak towaru
Cena: 4,26 zł 4.26
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona fasoli szparagowej FINEZJA

Fasola szparagowa Finezja to przygotowana przez firmę Polan odmiana fasoli zielonostrąkowej, charakteryzująca się m.in. wysoką odpornością na choroby roślin gatunku Phaselous vulgaris, takich jak np. antraknoza czy bakterioza. Fasola Finezja cechuje się dość długim okresem wegetacyjnym i daje obfite plony, nawet na glebach o ograniczonej ilości wody. Prezentowana odmiana może być wykorzystywana zarówno w przetwórstwie, jak i bezpośrednio przeznaczona do celów kulinarnych - jej zaletami są nie tylko znakomity smak, ale i brak obecności włókien.

Fasola szparagowa Finezja - charakterystyka

Nasiona fasoli szparagowej odmiany Finezja najlepiej przyjmują się na próchniczej glebie nasłonecznionej (obszar wysiewu powinien zarazem znajdować się poza zasięgiem wiatru), bogatej w składniki mineralne. Czas wysiewu do gruntu to okres pomiędzy połową maja a czerwcem, a zbiory są możliwe po około 82 dniach (najczęściej w lipcu i sierpniu). Należy zwrócić uwagę na to, aby panujące temperatury nie były zbyt niskie - fasola nie jest odporna na występujące w czasie przedwiośnia okresy mrozów.

Roślina posiada silny i rozbudowany system korzeniowy, w związku z czym nie jest konieczne stałe nawadnianie jej stanowisk. Nasiona rośliny nie wykazują tendencji do przerastania; fasola nie posiada także skłonności do wylegania.

Fasola szparagowa Finezja posiada zwarty pokrój i równomiernie dojrzewa, w związku z czym można ją również zbierać przy użyciu maszyn rolniczych. Ta odmiana może być uprawiana zarówno w celach przemysłowych, jak i na mniejszych obszarach w ogrodzie lub na działce. W zależności od charakteru upraw, należy dobrać odpowiednią ilość nasion - jedno opakowanie zawiera 50 g nasion fasoli odmiany Finezja.

Fasola Finezja jest odmianą karłową; strąki fasoli Finezja mają kulisty przekrój i posiadają błyszczącą, ciemnozieloną barwę, a długość, którą osiągają, wynosi pomiędzy 12,5 cm a 15 cm. Zakres średnicy strąków tej fasoli szparagowej mieści się w granicach 7mm-9mm (nieco poniżej 1cm).

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Fasola szparagowa DELFINA NASIONA
Fasola szparagowa DELFINA NASIONA
3,83 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl