Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

funkia-hosta-crispula.jpg_f.jpg
  • nowość

Funkia - HOSTA CRISPULA 4-letnia

100 Towar dostępny - 100 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
19,90 zł 19.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Funkia CRISPULA

Hosta 'Crispula'

Stan : pojemnik P-15

Wiek sadzonki : 4 letnia

Wysokość : ok. 25 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Jest to hosta wytwarzająca duże rozety z dużymi zielonymi liśćmi o białym ozdobnym brzegu.

Bylina wytwarza dużo ciemnozielonych sercowatych liści, z dekoracyjnym białym marginesem, które tworzą, spłaszczony kobierzec. Liście są spore, wielkości dłoni, lekko pofalowane na brzegach i błyszcząc. W połowie kwietnia, pojawiają się pod postacią zielonych rurek, które do maja zdążą się rozwinąć, stanowiąc dekorację rabaty do pierwszych przymrozków. Na początku czerwca z kępy liści wyrastają pionowe pędy kwiatostanowe, z których z czasem wyłaniają się trąbkowate białe kwiaty tylko o lekkim fioletowym zabarwieniu, w kilku turach, aż do końca lipca.

Hosty lubimy za to, że nie trzeba poświęcać im szczególnie dużo uwagi, zwłaszcza gdy mamy zamontowany w ogrodzie system automatycznego nawadniania. Rośliny te lubią bowiem wilgoć, która w cienistych zakątkach naturalnie występuje. Przy podlewaniu zwracamy uwagę, by nie zamoczyć liści.  Odmiana 'Lancifolia' może być sadzona w półcieniu lub w głębokim cieniu, gdyż jej w całości zielone liście poradzą sobie z brakiem słońca. Dla tych roślin ważna jest gleba, musi być żyzna i przepuszczalna, by roślina nie chorowała. Stojąca woda i zbyt mokra ziemia sprzyjają gniciu korzeni, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych. Należy też unikać przenawożenia azotem, gdyż może dojść wtedy do odbarwienia (chlorozy) jej pięknych liści. Rośliny są szczególnie lubiane przez ślimaki, które wyjadają dziury w ich pięknych liściach.

Jest to funkia o zielono-białych podłużnych liściach, których wytwarza tak dużą ilość, że doskonale nadaje się do zadarniania miejsc cienistych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl