GRUSZA Klapsa - Faworytka W DONICZCE

100 Towar dostępny - 100 sztuk
24,90 zł 24.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Klapsa to najpopularniejsza i jedna z najsmaczniejszych odmian grusz.

 

Drzewko 2 letnie na podkładce GRUSZA KAUKASKA o wysokości ok. 150 cm.

Inna nazwa Faworytki to Klapsa - pochodzi z Ameryki. Jedna z najpopularniejszych odmian gruszy, uprawiana we wszystkich częściach świata strefy umiarkowanej, także w Polsce, gdzie jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, deserowych letnich gruszy.
Jej drzewa początkowo rosną silnie, tworząc szeroko-stożkową, luźną koronę, o silnie zwisających gałązkach (w starszym wieku). Po wejściu w owocowanie, tempo wzrostu maleje. Owocowanie rozpoczynają średnio wcześnie, zwykle w 4-5 roku po posadzeniu, owocują na ogół corocznie i bardzo obficie. 
 Do obfitego owocowania przydaje się sąsiedztwo odmian zapylających. Sama natomiast, jest doskonałym zapylaczem do innych odmian.

OWOCE:

Daje duże owoce (160 do 200g) o dość regularnym kształcie. Skórka zielonkawożółta z dużym, czerwonym rumieńcem. Miąższ soczysty, masłowy. Klapsy uchodzą za bardzo smaczne. Owoce dojrzewają od połowy sierpnia, zwykle nierównomiernie (konieczny kilkakrotny zbiór). Przechowywać je można przez 2 tygodnie. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na susz i kompoty.
.

Zapylacze: Bonkreta Williamsa, Komisówka, Król Sobieski.

Grusza powinna zajmować w ogrodzie miejsce jasne, słoneczne, osłonięte od wiatru. Podstawą pielęgnacji jest jej przycinanie wiosną, które nie może być zbyt mocne. Sadząc gruszę w ogrodzie, prócz odpowiedniego miejsca powinniśmy pamiętać także, by jej gleba była przepuszczalna, żyzna, lekko kwaśna.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl