Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.
Groch cukrowy BAJKA
  • nowość

Groch cukrowy BAJKA

Kod produktu: DCD3-63189
Dostępność: brak towaru
Cena: 4,75 zł 4.75
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona grochu cukrowego BAJKA

Groch cukrowy Bajka jest średnio wczesną odmianą grochu siewnego, której okres wegetacji wynosi od 80 do 90 dni. Strąki są słodkie i delikatne, nadają się do spożycia zarówno na surowo, jak i po uprzednim ugotowaniu – smakiem przypominają wówczas fasolę szparagową. Są bogate w witaminę C i żelazo, dzięki czemu przyczyniają się do wzmocnienia odporności i obniżenia cholesterolu.

Opakowanie dostępne w naszym sklepie zawiera 50g nasion grochu Bajka.

Groch cukrowy Bajka – wygląd rośliny

Ta odmiana charakteryzuje się niezwykle dużymi i szerokimi strąkami – mogą osiągać długość nawet 10 centymetrów i szerokość około 2 centymetrów. Mają zieloną barwę, podobnie jak okrągłe, gładkie i stosunkowo okazałe nasiona. Ścianki strąków grochu cukrowego Bajka nie posiadają wyściółki pergaminowej, dzięki czemu są zdatne do spożycia nawet na surowo.

Rośliny tej odmiany wyróżniają się wysokością, do jakiej mogą dorastać – od 100 do 150 centymetrów. Groch cukrowy rośnie niezwykle szybko i ekspansywnie, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia podpór w uprawie.

Siew i uprawa grochu cukrowego Bajka

Wysiew tej rośliny powinien odbywać się wczesną wiosną, na przełomie marca i kwietnia, lub na jesień – wtedy jednak plony będą mniej okazałe. Nasiona możemy siać już przy temperaturze 7 stopni, w rozstawie ok.20-30 x 5-10 centymetrów i na głębokość 4-6 centymetrów (w zależności od rodzaju gleby). Należy pamiętać, by wysiew nie odbywał się w miejscu, gdzie rosły wcześniej rośliny strączkowe.  

Uprawa grochu cukrowego Bajka jest stosunkowo prosta. Roślina ta nie wymaga dużej ilości azotu – nie zachodzi więc konieczność nadmiernego nawożenia. Gleba powinna mieć odczyn lekko kwaśny lub obojętny, być żyzna i bogata w próchnicę. Ta odmiana grochu siewnego jest stosunkowo tolerancyjna w kwestii stanowiska czy podłoża. Warto zapewnić tej odmianie podpory do wzrostu.

Przy odpowiedniej pogodzie i warunkach atmosferycznych, groch cukrowy Bajka wysiany wczesną wiosną można zebrać pod koniec czerwca. Roślina ta najlepiej plonuje w drugim roku po oborniku.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl