Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Groch konserwowy (łuskowy) SZEŚCIOTYGODNIOWY

Kod produktu: 7892-76385
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 31 stycznia
Cena: 4,45 zł 4.45
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona grochu konserwowego (łuskowego) SZEŚCIOTYGODNIOWY

Groch konserwowy stanowi bardzo dobre źródło witamin A i C oraz kwasu foliowego. Poza cennymi wartościami odżywczymi, uprawa grochu konserwowego nie sprawi nam nazbyt wielu trudności, poza tym wybrane jeśli odmiany, będą zdobiły nasze grządki warzywne. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie uprawy grochu konserwowego, jak oraz kiedy go wysiewać. 

Groch konserwowy - siew nasion 

Groch konserwowy, to jedno spośród najwcześniej wysiewanych do gleby warzyw. Nasiona wysiewa się już pod koniec marca albo wówczas, kiedy temperatura gleby osiągnie około 2 stopnie Celsjusza. Przyczyną tak wczesnego wysiewu, jest dosyć szczególny rozwój tej rośliny. To warzywo długiego dnia. Oznacza to, iż w takich właśnie warunkach będzie zakwitać. Jeżeli wysiew nasion będzie nazbyt późny, rośliny zamiast wytwarzać silną zieloną masę, niezbędną do odżywiania późniejszych strąków, będą skoncentrowane na wydawaniu kwiatów. W efekcie, otrzymamy niestety słabe, wątłe rośliny, z których nie otrzymamy w ogóle plonu albo będzie on słaby. 

Nasiona wysiewamy, jak w każdym innym wypadku, na głębokość równą ich 3-krotnej grubości. Rozstaw zaś uzależniony będzie od siły wzrostu wybranej przez nas odmiany. Co 15 centymetrów wysiewamy karłowate odmiany (nie potrzebują one podpór), zaś co 20-25 centymetrów wyższe odmiany (wymagają one palikowania). 

Groch konserwowy - stanowisko do uprawy 

Do uprawy grochu konserwowego należy wybierać miejsca, które będą nasłonecznione i równocześnie osłonięte od wiatru. Groch będzie czuł się najlepiej w przepuszczalnym, luźnym podłożu mającym pH w zakresie 6-7,5. Najlepiej uprawiać go w drugim albo trzecim roku po oborniku. Ziemię pod uprawianie grochu konserwowego wiosną albo jesienią, możemy przekopać na głębokość 20 centymetrów i dodać do niej 2-5 kilogramów odpowiedniego kompostu na każde 10 metrów kwadratowych. 

Głębokość wysiewu grochu konserwowego wynosi na glebach lekkich ok. 4 cm, zaś na ciężkich 2-3 cm. Na poczet obsiania powierzchni około 10 m2, potrzeba nam będzie ok. 200-300 gramów nasion. Kiełki grochu, pokazują się już na ogół po 10 dniach. 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl