Grusza DUO - 2 ODMIANY na JEDNYM drzewie

130 Towar dostępny - 130 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Grusza Duo : KONFERENCJA i LIPCÓWKA

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Podkładka: Grusza Kaukaska

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok.150 cm

GRUSZA KONFERENCJA

Odmiana angielska zaliczana do najpłodniejszych i najmniej kapryśnych. Ma niewygórowane wymagania siedliskowe, jest odporna na choroby i rodzi smaczne owoce. Polecana do uprawy sadowniczej i amatorskiej.owocuje bardzo obficie, prawie corocznie. Owoce duże o miąższu żółtawobiałym, delikatnym, nieco aromatycznym, bardzo słodkim, soczystym i smacznym; dojrzewają na przełomie września i października, przechowują się do połowy grudnia.

GRUSZA LIPCÓWKA

To stara, francuska odmiana gruszy, otrzymana w 1857 roku. Obecnie ceniona i uprawiana w całej Europie, również w Polsce.

Jej drzewa rosną niezbyt silnie, tworząc wyniosłą, stożkową, dość luźną koronę, o lekko zwisających gałęziach. Owocowanie rozpoczynają dość wcześnie, zwykle w 3-4 roku po posadzeniu, owocują bardzo obficie, na ogół co drugi rok, ale odpowiednia pielęgnacja (m.in. przerzedzanie zawiązków) powoduje ich coroczne owocowanie. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą od połowy do ostatniej dekady lipca. Zbiera się je na kilka dni przed całkowitym dojrzeniem, które osiągają dość nierównomiernie, co powoduje konieczność kilkakrotnego zbioru, w kilkudniowych odstępach.

Gruszki mają kruchą, lekko błyszcząca, zielonkawożółtą skórkę średniej grubości, z lekkim, czerwonopomarańczowym, rozmytym rumieńcem i bardzo drobnymi, szaro rdzawymi przetchlinkami. Jajowate owoce są wyrównane co do wielkości i kształtu (6 x 5 cm) i osiągają masę 75g. Ich dość smaczny miąższ jest zielonkawo kremowy, mało soczysty, średnioziarnisty, niezbyt słodki, ale bardzo smaczny.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl