JAŁOWIEC HOLGER GOLDSCHATZ

0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

JAŁOWIEC HOLGER GOLDSCHATZ

Juniperus communis 'Goldschatz'

Stan: roślina w pojemniku C-2

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 20-30 cm

Jałowiec pospolity ‘Goldschatz’ to odmiana jałowca pospolitego, wyselekcjonowana przez Fryderyka Sämanna w jego szkółkach  w Bautzen, w Niemczech. Jałowiec pospolity ‘Goldschatz’ to niski, płożący, iglasty, zimozielony krzew, charakteryzujący się powolnym wzrostem i osiągający 0,1-0,2m wysokości. Jednocześnie może dość szeroko się rozrastać i osiągać średnicę 2m.

Jałowiec pospolity ‘Goldschatz’ wyróżnia się złocistymi, igiełkowato-wałeczkowatymi, miękkimi igłami. Są one bardzo gęsto, ukośnie osadzone na pędach, po 3 w okółkach, pazurkowato przytulone do gałązek, które są krótkie i gęste. Młode, wiosenne przyrosty są pomarańczowożółte i z czasem robią się jasnożółte. Umieszczony dość płytko system korzeniowy rozrasta się szeroko i składa się z licznych drobnych korzeni.

Najlepiej rośnie na słonecznych stanowiskach i przeciętnych ogrodowych, umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych, lekkich, piaszczystych glebach o odczynie lekko kwaśnym. Odmiana, pomimo swych żółtych przebarwień igieł jest odporna na ostre słońce, które nie powoduje u niej ‘przypalania’, nawet w ostrych promieniach słonecznych. Roślina całkowicie mrozoodporna.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl