JAŁOWIEC PFITZERA MINT JULEP

93 Towar dostępny - 93 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

JAŁOWIEC PFITZERA MINT JULEP

Juniperus xpfitzeriana 'Mint Julep'

Stan: roślina w pojemniku C-3

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 20-30 cm

Jałowiec pośredni jest mieszańcem międzygatunkowym. Odmiana 'Mint Julep' to okazały, rozłożysty, szybko rosnący krzew iglasty. Jego roczne przyrosty wynoszą około 15 cm, dlatego w krótkim czasie dorasta do 1-2 m wysokości i 2-3 m szerokości. 
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma intensywnie zielone, drobne igły, wyrastające na wałeczkowatych, zielonych pędach, których końcówki z czasem malowniczo przewieszają się na zewnątrz krzewu. Gałęzie początkowo skierowane ukośnie do góry, z wiekiem coraz bardziej się odginają i po pewnym czasie układają niemal poziomo - dlatego dolne piętro krzewu jest najbardziej rozłożyste. 
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma bardzo małe wymagania uprawowe i jest krzewem niezwykle wytrzymałym. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, na różnych typach gleb (najlepiej o odczynie kwaśnym), w tym także stosunkowo słabych, jałowych i suchych. Dobrze znosi niską temperaturę, zanieczyszczenia powietrza w miastach oraz cięcie, które przyczynia sie do zagęszczenia krzewu. 
Ze względu na swoje rozmiary jałowiec pośredni 'Mint Julep' nadaje się przede wszystkim do dużych ogrodów, parków krajobrazowych, okrywania i umacniania skarp oraz jako zieleń miejska. Najlepszym sposobem rozmnażania jałowca pośredniego jest sadzonkowanie fragmentów pędów, pobieranych z krzewu jesienią (od września do listopada).

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl