Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

  • nowość

Jabłoń DUO - DELIKATES i WITOS

58 Towar dostępny - 58 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń DELIKATES I WITOS - na jednym drzewie DUO

Stan: roślina w pojemniku

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

JABŁOŃ DELIKATES

Jabłoń Delikates jest to odmiana otrzymana w naszym kraju. Po posadzeniu rośnie dość silnie, ale jak już wejdzie w owocowanie siła wzrostu maleje. Dzięki temu z czasem ilość zabiegów pielęgnacyjnych spada. Odmiana Delikates to krzyżówka Cortlanda i z James Grieve. Posiada cechy obu odmian. Jest to drzewo odporne na mróz, rodzące smaczne owoce. Zaczyna owocować bardzo szybko.

OWOCE:

Odmiana Delikates owocuje co roku. Wcześnie zaczyna kwitnąć. Owoce przechowuje się do końca listopada.  Cenione są ze względu na niepowtarzalny smak. Miąższ jest soczysty i lekko winny, kruchy o białym zabarwieniu. Skórka jest żółta z wiśniowym rumieńcem pokrywającym ją w 3/4 powierzchni, bardzo delikatna. Jabłka dojrzałość osiągają we wrześniu i przechowują się do listopada.

 

 

JABŁOŃ WITOS

Witos jest to polska odmiana jabłoni wyselekcjonowana w SGGW. Rośnie bardzo mocno. Zaczyna kwitnąć wcześnie wiosną. Owocuje obficie, ale zazwyczaj przemiennie. Owoce dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie września i przechowują się dobrze do listopada. 

Odporność na choroby oraz jakość owoców sprawiają, że odmianę tą można polecić do ogrodów przydomowych i działkowych.

 

OWOCE:

Owoce Witos rosną średniej wielkości, a nawet duże. W kształcie kulistym, delikatnie spłaszczonym i lekko zaznaczonym żebrowaniem przy kielichu. Skórka jest gładka, niezbyt gruba, błyszcząca i zielona. Po dojrzeniu zmienia kolor na zielono żółty. Posiada charakterystyczny czerwony rumień w postaci rozmytych pasków. Przetchlinki są widoczne wyraźnie zwykle obrzeżone czerwonym kolorem. Miąższ jest jasnokremowy, luźny, kruchy, bardzo soczysty, kwaskowato-słodki, aromatyczny. Jabłka uznawane są za jedne z najlepszych odmian deserowych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl