Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Kapusta głowiasta czerwona HACO

Kod produktu: 6E41-455D0
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 3,99 zł 3.99
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona kapusty głowiastej czerwonej HACO

Kapusta głowiasta czerwona Haco to jedna z wcześniejszych odmian kapusty głowiastej czerwonej. Jej nazwa pochodzi z łaciny i brzmi Brassica oleraceaL. Sklep oferuje opakowania kapusty po 1 g. 

Wygląd: Główki kapusty są bardzo zwarte. Ich kształt jest kulisty albo lekko kulisto-wydłużony. Złożone są ze średniego rozmiaru, fioletowo-zielonych liści pokrytych intensywnym, srebrzystym woskowym nalotem. Przez to, że główki są tak bardzo zwarte, odmiana Haco jest odporna na pękanie. Wewnętrzny głąb obejmuje ok. 50% wysokości główki, zaś głąb zewnętrzny jest wysoki – liście nie stykają z powierzchnią gleby. Odmiana ta nie wykazuje również tendencji do pękania główek. Ze względu na swój wygląd, poza walorami smakowymi może pełnić także funkcję dekoracyjną w ogrodzie, czy na talerzu. 

Uprawa

Wysiew: Nasiona kapusty Haco wysiewa się w okresie od końca lutego do początku maja. Jeśli wysiew rośliny następuje wcześnie, należy ją posadzić do gruntu w kwietniu. Rozstawę jaką stosuje się przy kapuście czerwone Haco to 50 x 40 cm. Jeśli chcemy planujemy magazynować roślinę przez okres zimy, by wytrzymała nawet do marca, warto wysiewać ją w późniejszym terminie, czyli od w kwietniu lub pierwszych dniach maja. 

Zbiór: W zależności od terminu siewu i sadzenia, kapusta czerwona Haco jest gotowa do zbioru od lipca do października. Ta odmiana kapusty przynosi wysokie plony. 

Mrozoodporność: Kapusta czerwona Hasco jest odporna na spadanie temperatury. Wobec tego wiosenne przymrozki nie wpłyną niekorzystnie na jej rozwój

Zastosowanie 

Kapustę głowiastą czerwoną Haco można jeść świeżą w różnych surówkach, ponieważ ma delikatny świeży smak. Nadaje się ona do gotowania, i duszenia. Dzięki temu z tej odmiany kapusty czerwonej przygotujemy wiele potraw. Można z niej także przygotować przetwory, którymi możemy cieszyć się zimą. Kapustę można spożywać na surowo także po sezonie uprawy, jeśli będziemy ją odpowiednio przechowywać. Kapusta głowiasta czerwona Haco jest bogata w sole mineralne oraz witaminy i nadają się do letniego zbioru.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl