Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych.

Kapusta pekińska ELZA F1 NASIONA

Kod produktu: 91C8-281D1
Dostępność: brak towaru
Cena: 4,11 zł 4.11
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona kapusty pekińskiej ELZA F1

Kapusta pekińska ELZA F1 to odmiana średnio wczesna, o okresie wegetacyjnym wynoszącym 65 dni, którą zaleca się uprawiać wiosną oraz jesienią. Roślina ta tworzy cylindryczne, zwarte, zielone główki o masie ok. 1 kg. Posiada dokładnie okrywające główkę, ciemnozielone liście. Odznacza się wysoką zdrowotnością w czasie uprawy. 

Zastosowanie i zawartość witamin 

Początki uprawy kapusty pekińskiej, datowane są na pierwsze stulecie przed naszą erą. Była ona znana jeszcze w starożytnym Rzymie. Pochodzi od dziko rosnącej kapusty na bretońskim wybrzeżu we Francji i skalistych wybrzeżach Irlandii oraz Anglii. Jej część jadalną stanowią liście. Kapusta, może być spożywana pod postacią surówek, ugotowana albo kwaszona. Warzywo to zawiera sporą ilość węglowodanów, witaminy z grupy B, witaminy C oraz E, jak i aminokwasy. Od dawien dawna, sokiem z surowej kapusty była leczona choroba wrzodowa, obrzęki, anemie, odmrożenia czy też oparzenia. Współcześnie przeprowadzone badania, potwierdzają jednoznacznie możliwość działania profilaktycznego kapusty przeciw zagrożeniom o charakterze nowotworowym za sprawą zawartości flawonoidów, indoli, jak i innych naturalnych przeciwutleniaczy. W kapuście, pośród mikroelementów znajdują się minimalne ilości arsenu potrzebnego do syntezy wybranych związków w ludzkim organizmie, pomimo tego, iż substancja ta w większej ilości jest pierwiastkiem trującym. 

Uprawa i wymagania glebowe 

Kapusta pekińska odmiany ELZA F1, może być uprawiana z rozsad albo z siewu nasion prosto do gruntu. Najczęściej jednak uprawia się ją z rozsad - w takiej technologii roślina potrzebuje mniej czasu celem osiągnięcia fazy zbioru. Bez względu na wybraną metodę uprawy, przygotowanie podłoża pod wymienioną roślinę, musi być bardzo dokładne. Odczyn gleby winien być bliski obojętnemu, to znaczy pH 6,5-7,5. Kapusta pekińska na glebie kwaśnej, nie rośnie dobrze i może być podatna na różnego typu schorzenia, takie jak chociażby kiła kapusty albo zarażenie pasożytami. 

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl