Kłosówka Miękka

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Kłosówka Miękka

Holcus mollis 

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 15 cm

To bardzo atrakcyjna trawa ozdobna. Dorasta do około 20- 25 cm wysokości. Liście są dosyć krótkie, zielone w środku, biało obrzeżone na bokach. Jest to trawa rozrastająca się krótkimi rozłogami i może służyć jako roślina zadarniająca idealnie sprawdzająca się pod innymi trawami ozdobnymi, bylinami lub krzewami o niezbyt bujnym i wysokim wzroście. Kłosówka miękka ‘Albovariegatus kwitnie od maja do czerwca, niezbyt imponującymi kwiatostanami. Nie są jej głównym atrybutem, w przeciwieństwie do ozdobnych liści.

Wymaga słonecznego stanowiska, ale udaje się również w półcieniu. Wiele źródeł podaje, że bardzo dobrze rośnie w cieniu, ale staje się wtedy bardziej delikatna i wybujała, co wpływa na utrzymanie ładnego pokroju- pokłada się i trzeba ją przycinać.

Wymaga wilgotnej i przepuszczalnej gleby. Na zbyt suchych stanowiskach podsycha od środka kępy i nie wygląda zbyt efektownie. Aby odzyskać ładny wygląd kłosówki, bezwzględne jest cięcie- na dużych przestrzeniach nawet koszenie. Odrasta powoli po skoszeniu. Nie wymaga dodatkowego nawożenia. Podczas łagodnych zim może pozostać półzimozielona, ale ogólnie pędy i podeschnięte liście ścinamy dopiero na wiosnę.

Kłosówka miękka ‘Albovariegatus’ niestety jest rzadko uprawiana w ogrodach i zieleni miejskiej. Szkoda, bo jest to odporna trawa ozdobna, nie sprawia problemów z zimowaniem (podczas surowych zim warto młode rośliny okryć gałązkami świerka lub jodły) a jej charakterystyka wzrostu może sprawdzić się na wielu projektowanych rabatach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl