Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Koper ogrodowy AMBROZJA

Kod produktu: 5D4E-93768
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 2,90 zł 2.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona kopru ogrodowego AMBROZJA

Koper ogrodowy Ambrozja to bardzo wartościowa odmiana – zarówno pod względem walorów smakowych, jak i warunków uprawy, czy wysokości plonów. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka zawartość olejków aromatycznych nadających koprowi charakterystyczny zapach. Odmiana ta polecana jest zarówno do amatorskich, przydomowych upraw, jak i do zastosowań rolniczych. Jest to obecnie jedna z bardziej popularnych i częściej wybieranych odmian kopru ogrodowego.

Koper ogrodowy Ambrozja – podstawowe informacje

Koper ogrodowy Ambrozja charakteryzuje się bardzo wysoką plennością. Wytwarza pędy średnio ulistnione, ale jedna roślina wytwarza przed kwitnieniem ich bardzo gęstą rozetę. Dodatkową zaletą jest to, że w przypadku tej odmiany kwitnienie następuje dość późno, w porównaniu z innymi odmianami kopru. Dlatego też zbiór zielonych części rośliny może być prowadzony bardzo długo.

Charakterystyczną cechą tej odmiany jest silny aromat, związany z ponadprzeciętną zawartością olejków eterycznych. Wpływa to na bardzo szerokie możliwości zastosowania. Koper świetnie sprawdza się zarówno jako świeża przyprawa do wszelkich rodzajów dań, jako dodatek do koszenia warzyw, a także do suszenia i mrożenia. Wiele odmian koprów traci w dużym stopniu swoje walory zapachowe i smakowe podczas suszenia i mrożenia. W przypadku kopru Ambrozja jest inaczej – zachowuje on zapach i smak, a także intensywnie zielony kolor w bardzo dużym stopniu, dlatego polecany jest do produkcji przypraw i mrożonek, a także do przechowywania na domowe potrzeby poza sezonem.

Czas wysiewu kopru odmiany Ambrozja do gruntu jest bardzo długi – można go siać od drugiej połowy marca, aż do końca sierpnia. Czas zbiorów jest w takim przypadku uzależniony oczywiście od momentu wysiewu. Koper ogrodowy tej odmiany świetnie sprawdza się również w uprawach tunelowych. Wysiewa się go wtedy wczesną wiosną, co pozwala na osiągnięcie znacznie wcześniejszych plonów. Jest odmianą o charakterze uniwersalnym, o bardzo szerokim spektrum zastosowań.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl