Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Kukurydza cukrowa ZŁOTA KARŁOWA

Kod produktu: 57AD-88912
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 6,99 zł 6.99
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona kukurydzy cukrowej ZŁOTA KARŁOWA

Kukurydza cukrowa Złota karłowa to łatwa w uprawie odmiana, która ze względu na swoje właściwości polecana jest przede wszystkim do przydomowych ogródków i innych upraw na potrzeby własne. Niewielkie, atrakcyjne w wyglądzie, intensywnie wybarwione (wysoka zawartość korzystnych antocyjanów) kolby i nasiona z dość dużą zawartością cukrów sprawiają, że odmiana ta świetnie nadaje się do jedzenia po ugotowaniu, jako będące składnikiem codziennej diety warzywo.

Kukurydza cukrowa Złota karłowa – najważniejsze właściwości

Odmiana Złota karłowa to kukurydza wczesna. Wysiewa się ją najczęściej w drugiej połowie kwietnia, choć oczywiście należy wziąć pod uwagę różnice klimatyczne pomiędzy poszczególnymi regionami kraju i pogodę w danym roku. Okres wegetacji tej odmiany kukurydzy jest stosunkowo krótki i nie przekracza stu dni. Oznacza to, że już na przełomie lipca i sierpnia można cieszyć się dojrzałymi, słodkimi i soczystymi, gotowymi do spożycia kolbami.

Wysoka zawartość cukrów sprawia, że Kukurydza cukrowa Złota karłowa cechuje się wysoką wartością odżywczą. Sto gramów ziaren dostarcza organizmowi aż dziewięćdziesiąt kalorii. Kukurydza jest przy tym warzywem dość bogatym w składniki i wartości odżywcze. Zwrócić uwagę warto przede wszystkim na wysoką zawartość witaminy A i C, a także niektórych witamin z grupy B (przede wszystkim B1) i witaminy PP. Nasiona wczesnych odmian kukurydzy bogate są też w minerały i mikroelementy, a wśród nich przede wszystkim wapń, magnez, miedź, jod i cynk. Dużą zaletą jest również wysoka zawartość korzystnego dla zdrowia błonnika.

Kukurydza cukrowa Złota karłowa jak większość odmian karłowatych nie osiąga dużych rozmiarów – jej wysokość zazwyczaj nie przekracza jednego metra. Każda roślina jednak dość intensywnie się krzewi. Na głównym pędzie najczęściej pojawiają się przynajmniej trzy niewielkie kolby o rozmiarze oscylującym wokół dziesięciu centymetrów. Na pędach bocznych pojawiają się dodatkowe kolby, a więc plon z jednej rośliny jest w przypadku tej odmiany stosunkowo duży.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl