Malina PÓŹNA Zeva w doniczce
zakupy
Malina PÓŹNA Zeva
Ribus ideaus
Owocowanie: od połowy lipca do pierwszych przymrozków
To jedna z najcenniejszych odmian. Owoce dojrzewają w połowie lata, są duże i bardzo smaczne. Jest niezawodna w uprawie ekologicznej i dobrze przystosowana do krajowych warunków klimatycznych. To jedna z najstarszych polskich odmian tych owoców. Owocuje na pędach ubiegłorocznych oraz tegorocznych. Z czego z tych pierwszych zbiór przypada na lipiec, natomiast z tych drugich od połowy sierpnia do samych przymrozków.
Owocowanie
Wyróżnia się nie tylko smacznym owocem o ciemnoczerwonej, atrakcyjnej barwie, jest też bardzo plenna. Pędy są sztywne wyrastają na około 1,5 metra i nie pokładają się. Owoce smaczne i słodkie idealne na przetwory oraz do bezpośredniego spożycia czy mrożenia. Zawierają dużo witaminy C.
Wymagania
Jest bezproblemowa w uprawie. Sztywne praktycznie pozbawione kolców pędy nie pokładają się więc można ją uprawiać bez podpór. Mało wrażliwa na zamieranie pędów oraz dość odporna na gnicie owoców. Preferuje gleby żyzne z dużą ilością próchnicy, przepuszczalne. Stanowisko powinno być słoneczne aby owoce wytworzyły dużą ilość cukrów. Sadzenie malin powinno być płytkie. Korzenie należy przykryć około 3 centymetrową warstwą ziemi. Warto przy tym pokryć je wzdłuż rzędów ściółką, która dodatkowo zapewni utrzymanie wilgoci w glebie i ochroni system korzeniowy przed wymarzaniem. Cięcie malin przeprowadza się wiosną i jesienią. Na przedwiośniu skracamy pędy, które owocowały jesienią poniżej ostatniego owocu. Natomiast jesienią wycinamy pędy, które owocowały po raz drugi.
Sadzimy co 0,3-0,5 m w rzędzie, zachowując ok 1,5-1,8 m odległości między poszczególnymi rzędami.
Do każdego zamówienia instrukcja gratis!
+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!
Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa