Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych.

Marchew KAMILA F1 NASIONA

Kod produktu: 7304-74689
Dostępność: brak towaru
Cena: 4,26 zł 4.26
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona marchwi KAMILA F1

Marchew Kamila F1 to coraz bardziej popularna i zyskująca wielu zwolenników tego warzywa. Charakteryzuje się dużą soczystością (13,5% suchej masy) i świetnymi walorami smakowymi. Pozbawiona jest jakiejkolwiek goryczy, dlatego też nadaje się przede wszystkim do przetwórstwa na produkty świeże, jak różnego rodzaju soki, czy surówki. Ze względu na duże walory smakowe ta odmiana polecana jest również do produkcji soków dla dzieci. W dużej mierze uprawia się ją również na potrzeby handlu pęczkowego na rynku świeżych warzyw.

 

Najważniejsze cechy marchwi Kamila F1

 

Jest to wczesna, jedna z szybciej dojrzewających, bardzo popularna odmiana marchwi. Marchew ta wysiewana jest już w marcu, a jej okres wegetacji wynosi 100 dni. Wysiew powinien być dostosowany do przeznaczenia marchwi. Na świeży rynek i do zbioru pęczkowego wysiewać można nawet 1,6 mln nasion na hektar uprawy. Na potrzeby przetwórstwa wysiewa się nie więcej niż 1,2 mln nasion na hektar. Odmiana Kamila F1 bardzo szybko osiąga właściwe wybarwienie (powyżej 16 g karotenu) i wielkość (ok. 100 gramów). W uprawie na wałach korzenie mogą osiągnąć znacznie większe rozmiary.

 

Kamila F1 to marchew typu nantejskiego. Ten typ marchwi charakteryzuje się cechami, które sprawiają, że świetnie nadaje się zarówno do wysiewu na użytek własny, jak i do produkcji rolnej nastawionej na świeży rynek i do przemysłu. Kamila F1 jest dość odporna na okresowo bardzo niskie opady i wysokie temperatury. Takie niekorzystne warunki nie wpływają znacznie ani na wysokość plonów. Cechą charakterystyczną jest odporność na mączniaka prawdziwego. Jest to groźna choroba atakująca między innymi uprawy marchwi, którą powoduje kilka odmian grzybów chorobotwórczych.

 

Uprawa marchwi tego typu nie jest bardzo wymagająca. Nie ma ona wygórowanych warunków glebowych ani termicznych i daje pewne, przewidywalne plony. Może być uprawiana w różnych systemach – zarówno w sposób całkowicie tradycyjny, jak i w uprawie przyspieszonej. Bardzo dobrze sprawdza się w uprawie pod folią i pod włókniną. Wysokie zainteresowanie przemysłu przetwórczego marchwią tej odmiany sprawia, że uprawa jest bardzo opłacalna.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl