Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

  • nowość

Mini Kiwi Jumbo

147 Towar dostępny - 147 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
18,90 zł 18.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Kiwi Jumbo

Actinidia arguta Jumbo

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-40 cm

Mini Kiwi Jumbo to żeńska odmiana aktinidii dająca jadalne, bardzo duże owoce. Osiąga wysokość nawet do 10 metrów. Roczne przyrosty wahają się w przedziale od 2 do 3 metrów. Do dobrego zapylenia kwiatów, a co za tym idzie otrzymania owoców Kiwi Jumbo wymaga drugiej rośliny płci męskiej. Dobrymi zapylaczami dla tej odmiany są Weiki lub Issai.

Owocowanie

Owoce Kiwi Jumbo są duże, osiągają nawet 5 centymetrów wielkości. Skórka jest zielono żółta, szorstka. Miąższ jest zielony, z drobnymi pestkami. W smaku owoce są słodko kwaśne, dojrzewają w październiku. Owoce są bogate w witaminy i minerały, zawierają dużo witaminy C oraz cynku. Nadają się do bezpośredniego spożycia oraz na przetwory i do suszenia.

Wymagania

Kiwi najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych. Roślina jest wrażliwa na wysychanie, warunkowane jest to bardzo płytkim systemem korzeniowym. Wymaga stanowiska ciepłego i nasłonecznionego. Zaczyna owocowanie w 3-4 roku po posadzeniu. Nawożenie zaczynamy dopiero w drugim roku wzrostu, po uprzednim ukorzenieniu się rośliny.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl