Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Ogórek sałatkowy SKIERNIEWICKI

Kod produktu: 73B1-79192
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 14,25 zł 14.25
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona ogórka sałatkowego SKIERNIEWICKI

Ogórek sałatkowy Skierniewicki to dość stara odmiana ogórka szklarniowego, która zyskała w naszym kraju dużą popularność. Jej ogromną zaletą są duże walory smakowe, lekkość i atrakcyjny wygląd owoców, a przede wszystkim wyjątkowa wczesność. W przypadku tej odmiany ogórka zbiory rozpoczynają się bardzo wcześnie, a więc cieszy się ona dużym zainteresowaniem rolników, którzy dostarczają świeżych produktów na lokalne rynki.

Najważniejsze zalety ogórka sałatkowego Skierniewickiego

Skierniewicki to odmiana, którą uprawia się przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania wczesnych zbiorów. Już po około miesiącu (od 25, do 35 dni) od wysadzenia roślin w szklarniach i pod osłonami można liczyć na pierwsze zbiory. Okres owocowania jest w tym przypadku dość długo. Ze względu na szybki przyrost na grubość i tendencję ogórków do żółknięcia i pękania, zbiory należy przeprowadzać codziennie, na bieżąco zrywając dojrzałe owoce.

Kolejną zaletą tej odmiany ogórka jest równość plonów. Wszystkie ogórki dorastają do podobnych rozmiarów i są dość krótkie jak na ogórki odmian szklarniowych. Owoce wytwarzają grubą intensywnie zieloną skórę, na której mogą pojawiać się czasem jaśniejsze smugi. Miąższ owoców ma bardzo zwartą strukturę i cechuje się intensywnym, ogórkowym aromatem i przyjemnym smakiem. Owoce nigdy nie wytwarzają pustych komór nasiennych, co znacznie zwiększa ich walory estetyczne po rozkrojeniu i sprawia, że odmiana ta jest ceniona w ogrodnictwie.

Uprawa ogórków szklarniowych odmiany Skierniewicki wymaga dużych umiejętności, wprawy i wiedzy, ponieważ nie są one odporne na typowe choroby dotykające rośliny z tej rodziny. Właściwa, uwzględniająca potrzeby roślin uprawa daje jednak duże, równomierne i wcześnie pojawiające się plony, co w dużej mierze przekłada się na jej wysoką opłacalność. W uprawie tej odmiany nie pojawiają się praktycznie owoce zdeformowane, a więc całość produkcji jest zawsze pełnowartościowa i nadaje się na sprzedaż. Ogórek sałatkowy Skierniewicki polecany jest przede wszystkim rolnikom nastawionym na handel, jednak sprawdza się dobrze również w półamatorskich uprawach szklarniowych.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl