Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Piwonia Drzewiasta Chińska Żółta

Kod produktu: 757D-3031F_20200326110239
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina w pojemniku P-12
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 20-40 cm
Cena: 42,90 zł 42.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Piwonia Drzewiasta Chińska ŻÓŁTA

Paeonia Chinese Tree

Piwonia drzewiasta jest wieloletnią, niewysoką byliną osiągającą 0,5-1 m wysokości. Liście duże, zielone, trójdzielne, wyrastające na długich, sztywnych, grubych, wzniesionych i gładkich ogonkach. Największą ozdobą rośliny są jej wspaniałe, duże, okazałe kwiaty, pojawiające się późną wiosną, na przełomie maja i czerwca. Kwiaty wyrastają pojedynczo na szczytach długich, niekiedy rozgałęzionych łodyżek i w zależności od odmiany mogą mieć barwę białą, fioletową, różową, czerwoną, żółtą, mogą być też dwukolorowe i pstre.

Piwonia preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Słoneczne stanowisko sprawi, że piwonia będzie obficiej kwitła. Podłoże dla piwonii drzewiastej powinno być głęboko przekopane i zasilone kompostem. Krzew nie znosi stojącej wody, jego podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne, zasobne w składniki pokarmowe (pH na poziomie 6,5-7,5). W przypadku cięższej gleby należy do podłoża dodać piasku. Piwonia potrzebuje dużych ilości wody, tak więc najlepiej sadzić ją w miejscu, gdzie nie będzie musiała konkurować z innymi, dużymi krzewami oraz drzewami. Nie znosi przesadzania, przesuszania i zacienienia.

Piwonia efektownie wygląda zarówno w ogrodach przydomowych, ogrodach orientalnych, jak i w parkach miejskich. Znakomicie nadaje się również na kwiat cięty do wazonu.

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl