Porzeczka biała BLANCA i czarna TITANIA na pniu DUO

35 Towar dostępny - 35 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
21,90 zł 21.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Porzeczka biała BLANCA i czarna TITANIA- szczepiona na jednym pniu

Stan : roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok 120 cm

 

PORZECZKA BLANCA

Jest to późna odmiana białej porzeczki. Zbiór owoców przypada na koniec lipca-początek sierpnia. Krzew  silnie rosnący o sztywnych pędach. Plenna odmiana, dająca duże, kuliste, żółtawo białe owoce, zebrane w długie grona. Owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych.

 

Owoce:

Owoce duże, o średnicy do 10 mm, grona długie do 40 jagód. Miąższ owoców słodko-kwaśny, bardzo łagodny, bardzo smaczny. Porzeczki nadają się na przetwory i do bezpośredniego spożycia.PORZECZKA TITANIA

Krzew szczepiony na pniu - rośnie bardzo silnie, ma pokrój wzniesiony. Pędy wyrastające z miejsca szczepienia są długie i sztywne. Pąki średnie i duże, wydłużone, odstające od pędów. Łuski okrywowe o jasnofioletowym zabarwieniu. Liście duże, ciemnozielone, średniej wielkości, płaskie, w zarysie okrągłe. Grona średnie lub długie, pojedyncze lub wyrastające po kilka.

Odmiana od niedawna uprawiana na naszych plantacjach towarowych. Polecana również do uprawy amatorskiej. Krzewy wytrzymałe na mróz, a pąki i kwiaty wykazują pewną tolerancję na przymrozki wiosenne. Plonuje obficie i regularnie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl