Porzeczka biała BLANCA i czerwona DETVAN na pniu DUO

37 Towar dostępny - 37 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
21,90 zł 21.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Porzeczka biała BLANCA i czerwona DETVAN - szczepiona na jednym pniu

Stan : roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok 120 cm

 

PORZECZKA BLANCA

Jest to późna odmiana białej porzeczki. Zbiór owoców przypada na koniec lipca-początek sierpnia. Krzew  silnie rosnący o sztywnych pędach. Plenna odmiana, dająca duże, kuliste, żółtawo białe owoce, zebrane w długie grona. Owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych.

 

Owoce:

Owoce duże, o średnicy do 10 mm, grona długie do 40 jagód. Miąższ owoców słodko-kwaśny, bardzo łagodny, bardzo smaczny. Porzeczki nadają się na przetwory i do bezpośredniego spożycia.PORZECZKA DETVAN:

 

Detvan to krzew szczepiony na pniu o silnym wzroście, pokroju zwartym, średnio zagęszczonym. Odmiana o bardzo długich gronach, świetnie nadających się do zbioru ręcznego. Owoce dojrzewają na początku lipca. Krzewy rosną umiarkowanie silnie, mają duże jasnozielone liście. Odmiana odporna na mróz, a pąki kwiatowe niewrażliwe na wiosenne przymrozki. Detvan wykazuje bardzo dużą odporność na choroby grzybowe.

Owoce:

Owoce duże, barwa ciemnoczerwona, miąższ soczysty, słodko-kwaśny, nadają się do spożycia w stanie świeżym oraz na przetwory.  Owoce porzeczki to doskonałe źródło witaminy C.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl