Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Porzeczka biała BLANCA i czerwona DETVAN na pniu DUO

0 Towar niedostępny
21,90 zł 21.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Porzeczka biała BLANCA i czerwona DETVAN - szczepiona na jednym pniu

Stan : roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok 120 cm

 

Porzeczka duo, odmiana biała i czerwona szczepiona na pniu to wyjątkowa roślina w Twoim ogrodzie. wygląda nie tylko bardzo egzotycznie, ale jest też źródłem pysznych owoców. Porzeczka czerwona wyróżnia się mocnym aromatem, natomiast delikatniejsza biała bardziej orzeźwiającym, kwaskowym smakiem. Biała jest w smaku delikatniejsza od czerwonej. Te owoce w takim zestawieniu nadają się idealnie do przygotowywania napojów chłodzących latem.

Owoce

Porzeczka czerwona Detvan to odmiana charakteryzująca się dużymi gronami czerwonych po dojrzeniu jagód. Dość zbite grona sprawiają, że łatwo się ją dzięki temu zbiera ręcznie. Rośnie dość silnie jako krzew, przez co nie należy zaniedbywać u niej zabiegów cięcia.

Porzeczka biała posiada jasnej barwy owoce o smaku delikatniejszym niż odmiana czerwona. Zebrane w duże grona owoce, nadają się do zbioru mniej więcej w połowie lipca. Krzew odmiany Blanca tworzy sztywne i wyprostowane pędy.

Wymagania

Porzeczki szczepione na pniu najlepiej sadzić w miejscach ciepłych i słonecznych, znoszą lekkie zacienienie, ale odbija się to na smaku owoców. Można je sadzić na praktycznie każdej glebie ogrodowej, jednak podczas suszy warto podlewać. Ładnie wybarwione owoce sprawiają, że krzew może mieć też zastosowanie dekoracyjne.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl