Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Rukola ROKIETTA SIEWNA NASIONA

Kod produktu: 39D9-58022
Dostępność: brak towaru
Cena: 3,20 zł 3.20
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona rukoli ROKIETTA SIEWNA

Rukola, której pełna nazwa to rokietta siewna, to roślina jednoroczna zaliczana do rodziny kapustowatych, która pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego. Liście rukoli odznaczają się charakterystycznym, lekko ostrawym posmakiem. Stanowią doskonały dodatek do wieku sałatek i innych dań. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo uprawiać rukolę, kiedy wysiewać jej nasiona oraz w jaki sposób przeprowadzać zbiór liści, żeby możliwie stało się wydobycie z nich jak największej ilości aromatu. Wiedza na temat właściwości rukoli i możliwości późniejszego jej wykorzystania, także będzie przydatna. 

Rukola - wymagania i uprawa 

Rukola to dosyć łatwa w uprawie roślina. Doskonale rośnie w delikatnym półcieniu, na bogatych w składniki pokarmowe, żyznych glebach, które utrzymują odpowiedni poziom wilgotności. Wśród najważniejszych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym, należy wymienić podlewanie (podczas suszy liście będą gorzkniały) oraz odchwaszczanie. 

Nasiona mogą być wysiewane bezpośrednio do gleby, już w drugiej połowie marca. Z uwagi na dosyć krótki okres wegetacji, roślina ta najlepiej sprawdzi się w uprawie w roli przedplonu albo poplonu. 

Rukola - właściwości i możliwe zastosowania

Najważniejszym surowcem, który nadaje się do spożycia w przypadku rukoli, będą jej młode liście. Należy je zbierać jeszcze zanim pojawią się pędy kwiatowe. Ich bogaty bukiet aromatów i delikatnie ostrawy smak z lekkim posmakiem orzechów sprawia, iż roślina ta ma obszerne zastosowanie w kuchni. Stanowi niezastąpiony składnik dań, głównie w kuchni Morza Śródziemnego. Młode rośliny wytwarzają niewielkich rozmiarów rozety ciemnozielonych, uniesionych listków, żeby po paru tygodniach intensywnego etapu wzrostu móc wytworzyć pęd kwiatowy z wieloma kremowymi kwiatami, które swoim wyglądem przypominają kwiaty rzodkiewki. Po zapyleniu wytwarzają się łuszczyny, które zawierają nasiona bogate w tłuszcze, również chętnie wykorzystywane w kulinarnych celach, co zdecydowanie poszerza możliwości stosowania rukoli. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl