Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Sałata masłowa JUSTYNA POL NASIONA

Kod produktu: 9794-432F2
Dostępność: brak towaru
Cena: 3,35 zł 3.35
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona sałaty masłowej JUSTYNA POL

Sałata masłowa Justyna to odmiana sałaty siewnej (Lactuca sativa), ceniona m.in. z uwagi na łatwość uprawy, wysoką plenność, czy odporność, przekładającą się m.in. na długi okres przydatności do spożycia. Sałata Justyna może być, w odpowiednich warunkach, wysiewana w różnych okresach (od lutego do sierpnia), zachowując swoje walory smakowe niezależnie od odpowiadającego wysiewowi terminu zbiorów. Wśród zalet tej odmiany można wymienić niepodatność na różne rasy mączniaka rzekomego (cztery spotykane w Polsce) czy brak tendencji do szybkiego wybijania w kwiatostany, niezależnie od wysokości temperatury.

Sałata masłowa Justyna - charakterystyka

Sałata Justyna jest rośliną jednoroczną, o jasnozielonych, delikatnych, dużych liściach (osiągających długość do 20cm), tworzących główki o masie ok. 0,3-0,4 kg. Roślinę można uprawiać w różnych okresach. W lutym sałatę Justyna należy wysiewać pod osłoną - w tunelu foliowym (roślina nadaje się do uprawy zarówno w tunelach ogrzewanych, jak i nieogrzewanych). Wysiew gruntowy rozpoczyna się w okolicach kwietnia, i trwa do przełomu lipca/sierpnia, co pozwala na zbiory wczesnowiosenne, wiosenne, letnie i jesienne; okres wegetacji sałaty masłowej Justyna wynosi ok. 40 dni.

Roślinę należy uprawiać w miejscach lekko zacienionych lub nasłonecznionych, pamiętając o odpowiednim nawodnieniu (nadmiar wody bardzo negatywnie wpływa na jej rozwój). Sałata Justyna dobrze rozwija się w niższych temperaturach (ok. 12°C-15°C) i wykazuje tolerancję na krótkotrwałe obniżenia temperatury - należy jednak mieć na uwadze, że nie jest ona rośliną mrozoodporną, w związku z czym zbiór jesienny powinno się przeprowadzić przed nastaniem przymrozków.

Odpowiednią glebą dla uprawy sałaty masłowej Justyna będzie grunt przepuszczalny, o charakterze gliniasto-piaszczystym; roślina przyjmie się jednak i na innych typach żyznej gleby. Może z powodzeniem być sadzona zarówno na polu, jak i w przydomowym ogrodzie czy na terenie działki. Nasiona umieszcza się na głębokości ok. 1 cm, pamiętając o właściwej odległości między rzędami, która powinna wynosić ok. 20-30cm.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl