Thuja BRABANT, Tuja na żywopłot

105 Towar dostępny - 105 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Roślina w pojemniku o wysokości ok. 60 cm

Najszybciej rosnąca odmiana żywotnika zachodniego o kolumnowym pokroju, osiągająca ponad 4 metra wysokości. Brabant rośnie w tempie ok. 20-40 centymetrów rocznie i charakteryzuje się dużą gęstością, co stanowi dobrą formę ochrony prywatności. Odmiana ta przyjmuje kolor zielonej limonki, chociaż pędy mogą mieć kolor miedziany. W porównaniu do typowej tui jest smuklejszy, jaśniejszy i rośnie bardziej prosto.

Najczęściej wykorzystuje się ją w nasadzeniach pojedynczych i grupowych, w kompozycjach barwnych, na żywopłoty formowane i nieformowane, na rabaty a także do pojemników. Jest to krzew zimozielony i mrozoodporny.

Preferuje miejsca nasłonecznione, lecz nie jest rośliną wymagającą specjalnej pielęgnacji. Najbardziej obficie rośnie na glebach żyznych,lecz rośnie także na glebach piaszczystych i ilastych. Tuje należy posadzić w kwaśnym torfie lub w specjalnym  podłożu do iglaków.

 

Przed posadzeniem, wykopany dołek zaprawiamy podłożami w ilości ok 10 - 20 litrów. Po zakończeniu sadzenia dobrze jest wy ściółkować ziemię wokół żywotników korą sosnową. Poprawi ona strukturę gleby, dodatkowo ją zakwaszając, oraz zatrzymuje wilgoć w glebie, zabezpiecza także przed wzrostem chwastów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl