Wysyłkę roślin rozpoczynamy od około 10 marca.

Zamówienia realizujemy według kolejności ich złożenia.

Żylistek mieszańcowy PINK POM POM

36 Towar dostępny - 36 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Żylistek PINK POM POM

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 50-60 (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Odmiana o pełnych kwiatach, wewnątrz białych, na zewnątrz różowych. Jedna z najpiękniej kwitnących odmian żylistka. Kwitnie bardzo obficie w czerwcu i w lipcu. Kwiaty zebrane w wiechowate, efektowne kwiatostany o długości do 10 cm. Roślina obsypana jest wtedy swoistymi różowymi pomponikami. Krzew o wyprostowanych pędach, dorasta do 2,5 m wysokości, o zwartym gęstym pokroju. Liście ciemnozielone, szorstkie, pokryte włoskami,o długości 6-8 cm.

Roślina łatwa w uprawie, nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Radzi sobie na glebach przeciętnych i umiarkowanie wilgotnych. Podczas długiej suszy należy podlewać. Lubi stanowiska słoneczne do półcienistych. Mrozoodporna, jednak młode rośliny warto na zimę okryć gałązkami świerkowymi, gdyż są wrażliwsze na przemarzanie.

Żylistki sprawdzają się w mieszanych kompozycjach w ogrodzie. Dobrze komponuje się z forsycjami, berberysami, tawułami, czy krzewuszkami. Nadają się również do wykorzystania w formie żywopłotu formowanego lub naturalnego. Żylistek sadzi się również na terenach zieleni miejskiej. Niektóre odmiany, o bardziej zwartej, kompaktowej formie mogą być uprawiane w dużych pojemnikach tarasowych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl