Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Róża wielkokwiatowa VIRGO

Kod produktu: 238
Dostępność: brak towaru
Forma:
roślina kopana, zabezpieczona na czas dostawy
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 40 cm
Nazwa łacińska:
Rosa
Cena: 12,90 zł 12.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Róża wielkokwiatowa VIRGO 

Rosa

Róża wielkokwiatowa Virgo posiada śliczne kwiaty czysto białe, pełne i duże, mają średnicę nawet około 12 centymetrów. Płatki kwiatów szpiczaste są odporne na deszcz i nie niszczą od opadów. Kwiaty są zebrane po kilka na wyprostowanych, sztywnych pędach, gęsto pokrytych kolcami. Liście są duże i jasnozielone, rosną dość gęsto na pędach. 

Krzewy mają wysmukły dobrze rozgałęziony pokrój, na dobrej jakości glebie rosną mocno. Zazwyczaj osiągają około 1 metr wysokości i mniej więcej połowę z tego średnicy. Róże tą najlepiej sadzić w miejscach słonecznych i osłoniętych od przeciągów, ale niezbyt zacisznych. Ważne jest aby woda po opadach wysychała jak najszybciej, wtedy nie ma sprzyjających warunków do rozwijania się chorób grzybowych.

Wymagania

Oprócz wspomnianego stanowiska, róża zdecydowanie lepiej rośnie na glebie zawierającej próchnicę i przepuszczalnej. Woda nie może stać w korzeniach, gdyż wtedy zaczynają one gnić. Tak samo niekorzystne jest dla niej zbyt szybkie wysychanie podłoża. Sadząc różę na piaszczystej glebie należy ją wcześniej wymieszać z dobrze rozłożonym kompostem. 

Sprzedawane w naszej szkółce róże maja dobrze wykształcony system korzeniowy oraz odpowiednio ukształtowane i mocne pędy. 

Odporność odmiany Virgo na choroby jest zadowalająca. Natomiast przed mrozami należy krzew zabezpieczyć poprzez kopczykowanie. Wiosną wymaga ciecia, a po przekwitnieniu usuwania uschniętych kwiatostanów.  Odmiana róży Virgo polecana jest do sadzenia zarówno w ogrodach jak też parkach. Jej piękne kwiaty dobrze się prezentują w miejscu wyeksponowanym. Aczkolwiek dobrze się też komponuje z niewielkimi krzewami czy bylinami. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Piwonia CORAL SUNSET
Piwonia CORAL SUNSET
66,90 zł
Piwonia BUNKER HILL
Piwonia BUNKER HILL
59,90 zł
Berberys Thunberga GREEN CARPET
szt.
Berberys Thunberga GREEN CARPET
19,50 zł
Krzewuszka VICTORIA
szt.
Krzewuszka VICTORIA
30,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl