Berberys Thunberga ATROPURPUREA

178 Towar dostępny - 178 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Berberys Thunberga "Atropurpurea"

Berberis thunbergii 'Atropurpurea'

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: ok. 20 cm

Berberys Thunberga 'Atropurpurea' to krzew liściasty osiągający 1,5–2 m wysokości, przyrasta około 20 cm rocznie.Ma krzaczasty pokrój o kształcie kopuły. Posiada piękne, czerwone liście mieniące się odcieniami purpury, szkarłatu, fioletu i brązu. Jesienią zmieniają one barwę na jasnoczerwone a na zimę opadają. Przez cały okres wegetacji krzew jest więc dekoracyjny. Kwiaty odmiany "Atropurpurea" są żółte, od zewnątrz zarumienione, pojawiają się na przełomie maja i czerwca, pojedynczo lub po kilka zwisają z poziomo ustawionych gałązek, przyjemnie pachną. Później w ich miejscu tworzą się zielone, eliptyczne owoce, które jesienią przebarwiają się na intensywnie szkarłatny kolor. Pozostają na krzewie często przez całą zimę.

Preferuje stanowiska słoneczne bądź lekko zacienione, gdy rośnie w miejscu słonecznym liście mają intensywniejszą czerwoną barwę. Krzew o niedużych wymaganiach glebowych, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie ogrodowej. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i w półcieniu. Znosi niskie temperatury i okresową suszę.

Polecany do parków i ogrodów, na niskie. Nadaje się na żywopłoty (o funkcji obronnej - z powodu ciernistych pędów), szpalery i do zestawień kolorystycznych. Bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z drzewami i krzewami iglastymi oraz pojedynczo w ogródkach skalnych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl