Obecny czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Sadzonki akacji

Właściwie akacje to błędna nazwa, poprawna nazwa to robinia akacjowa nazywana też grochodrzew biały. Bardzo ciekawe drzewo, rośnie naturalnie w naszym klimacie, tworzy często zarośla na opuszczonych polach razem z brzozą. Jest to bardzo ciekawe drzewo, jego korzenie są zasiedlane przez bakterie wiążące azot z powietrza. Robinia akacjowa jest drzewem bardzo wartościowym. Zaliczana do roślin miododajnych, w czasie kwitnienia chętnie odwiedzana przez pszczoły. Jej kwiaty są jadalne, można z nich robić konfitury, dodawać do ciast oraz deserów.

Akacja na pniu

Robinie czyli zwyczajowo akacje to drzewa zdecydowanie preferujące słoneczne stanowiska. Kora z początku gładka, natomiast z czasem staje się bardzo chropowata z grubymi szczerbami. Jest odporna na suszę. Robinie dostępne na sklepie to specjalnie wyselekcjonowane odmiany wyróżniające się ciekawymi kwiatami czy pokrojem.

Ładne odmiany akacji

Ładne różowe kwiaty posiada robinia szczeciniasta. Docelowo dorasta do wysokości około 2 metrów. Ciekawostką są kwiaty, które pojawiają się dwa razy do roku. Na początku lata robinia szczeciniasta pokrywa się mnóstwem kwiatostanów w pięknym różowym odcieniu. Po raz drugi, już z mniejszym entuzjazmem zakwita na początku jesieni. Idealna propozycja do ogrodów miejskich. Robinia Frisia to piękna odmiana o żółto zabarwionych liściach. Drzewo bardzo reprezentacyjne, powoli osiąga wysokość około 8 metrów. Kwiaty na tej odmianie pojawiają się nielicznie i nikną w gąszczu okazałych liści. Preferuje zdecydowanie słoneczne stanowisko. Kolejna ciekawa odmiana, na którą warto zwrócić uwagę to Umbraculifera. W naszej ofercie jest to roślina szczepiona, rosnąca w pojemniku, dlatego można ją sadzić praktycznie cały rok w ogrodzie. Korona sama rośnie tworząc kształt foremnej kuli bez konieczności przycinania. Warto wiedzieć, że docelowo korona może osiągnąć szerokość nawet 5 metrów.

Akacja w ogrodzie oraz na terenach zielonych, miejskich może tworzyć przepiękne dekoracje. Robinia akacjowa różowa, szczeciniasta, frisia czy inne odmiany gwarantują ciekawy pokrój i wygląd zarówno w okresie kwitnienia, jak i poza nim. Nie mają ani specjalnych wymogów, ani nie wiążą się z koniecznością zaawansowanej pielęgnacji. Sadzonki akacji dostępne w sklepie w dedykowanych pojemnikach ułatwiają sadzenie i późniejszą uprawę. Akacja szczepiona na pniu umożliwia stworzenie wyjątkowych aranżacji ogrodowych.

Najpiękniejsza akacja w ogrodzie - odmiany i formy

Robinia akacja sadzonki w ofercie sklepu obejmuje starannie wyselekcjonowane odmiany robinii akacjowej i szczeciniastej, o wysokich walorach dekoracyjnych. W zależności od odmiany drzewo kwitnie nawet dwa razy do roku, różowymi lub jasnymi kwiatami w gronach, zaś jego pędy nawet po utracie liści wyglądają efektownie. Z uwagi na niskie wymagania, odporność na susze, wysokie temperatury czy ubogą glebę robinia akacjowa różowa i pozostałe odmiany są dobrym wyborem nawet dla początkujących ogrodników.

Akacja robinia różowa i pospolita

Ozdobna robinia akacjowa różowa z obfitymi, intensywnie kolorowymi, lecz niepachnącymi kwiatami wyróżnia się na tle pozostałych odmian. Może osiągnąć nawet 4 metry wysokości, ale świetnie znosi przycinanie, dlatego można ją ciekawie formować. Robinia hispida, szczeciniasta charakteryzuje się gęstą czerwoną szczeciną na pędach. Z kolei robinia pospolita, Robinia pseudoacacia L. ma kwiaty białe i pachnące. Wszystkie odmiany intensywnie kwitnących robinii są roślinami miododajnymi.

Złota akacja robinia frisia

Tak jak robinia różowa zachwyca ukwieceniem, dostępnym nawet dwa razy w roku, tak akacja złota, czyli robinia pseudoacacia frisia oczarowuje złotym zabarwieniem liści. Ta odmiana także kwitnie, choć skąpo, w okolicy czerwca, nie wytwarza także dużej ilości nasion. Jest z tego względu dobra do przestrzeni miejskich, również z powodu niskich wymagań co do gleby. Najlepiej uprawia się ją na słonecznych stanowiskach, gdzie też efektownie prezentuje się jej urozmaicająca klasyczną zieleń złocista kolorystyka.

Robinia umbraculifera

Ciekawą odmianą akacji, idealną nawet do niewielkich ogrodów jest Robinia pseudoacacia Umbraculifera. Ta akacja w ogrodzie jest w pełni bezpieczna - nie wytwarza cierni, nie ma także kwiatów, zatem nie przyciąga owadów. W ofercie sklepu znajduje się sadzonka drzewa szczepiona, dzięki czemu nie urośnie zbyt wysoko, za to będzie tworzyć efektowne zielone kule o średnicy nawet 5 metrów, początkowo bez konieczności formowania.

Akacja szczepiona na pniu

Akacja sadzonki szczepione na pniu mogą tworzyć stylowe, nowoczesne elementy aranżacji ogrodu. Świetnie wpisują się w wymagania stawiane roślinności w miejskich przestrzeniach. Akacja szczepiona na pniu sprawdza się w różnych projektach, od nasadzeń monolitycznych, poprzez szpalery czy zarośla. Wybierając odmianę robinii akacji o pożądanych właściwościach, można w piękny sposób uzupełnić nasadzenia w ogrodzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl