Rusza sezon wiosenny i realizacja zamówień! Czas wysyłki maksymalnie do 14 dni.

Akacje

Akacje

Właściwie akacje to błędna nazwa, poprawna nazwa to robinia akacjowa nazywana też grochodrzew biały. Bardzo ciekawe drzewo, rośnie naturalnie w naszym klimacie, tworzy często zarośla na opuszczonych polach razem z brzozą. Jest to bardzo ciekawe drzewo, jego korzenie są zasiedlane przez bakterie wiążące azot z powietrza.

Robinia akacjowa jest drzewem bardzo wartościowym. Zaliczana do roślin miododajnych, w czasie kwitnienia chętnie odwiedzana przez pszczoły. Jej kwiaty są jadalne, można z nich robić konfitury, dodawać do ciast oraz deserów.

Wymagania robinii

Robinie czyli zwyczajowo akacje to drzewa zdecydowanie preferujące słoneczne stanowiska. Kora z początku gładka, natomiast z czasem staje się bardzo chropowata z grubymi szczerbami. Jest odporna na suszę. Robinie dostępne na sklepie to specjalnie wyselekcjonowane odmiany wyróżniające się ciekawymi kwiatami czy pokrojem.

Ładne odmiany akacji

Ładne różowe kwiaty posiada robinia szczeciniasta. Docelowo dorasta do wysokości około 2 metrów. Ciekawostką są kwiaty, które pojawiają się dwa razy do roku. Na początku lata robinia szczeciniasta pokrywa się mnóstwem kwiatostanów w pięknym różowym odcieniu. Po raz drugi, już z mniejszym entuzjazmem zakwita na początku jesieni. Idealna propozycja do ogrodów miejskich.

Robinia Frisia to piękna odmiana o żółto zabarwionych liściach. Drzewo bardzo reprezentacyjne, powoli osiąga wysokość około 8 metrów. Kwiaty na tej odmianie pojawiają się nielicznie i nikną w gąszczu okazałych liści. Preferuje zdecydowanie słoneczne stanowisko.

Kolejna ciekawa odmiana, na którą warto zwrócić uwagę to Umbraculifera. W naszej ofercie jest to roślina szczepiona, rosnąca w pojemniku, dlatego można ją sadzić praktycznie cały rok w ogrodzie. Korona sama rośnie tworząc kształt foremnej kuli bez konieczności przycinania. Warto wiedzieć, że docelowo korona może osiągnąć szerokość nawet 5 metrów.

Akacja omszona ROBINIA SZCZECINIASTA
Akacja omszona ROBINIA SZCZECINIASTA
Cena: 43,90 zł
Akacja pospolita ROBINIA AKACJOWA
Akacja pospolita ROBINIA AKACJOWA
Cena: 33,90 zł
Akacja ROBINIA UMBRACULIFERA
Akacja ROBINIA UMBRACULIFERA
Cena: 58,90 zł
Akacja złota ROBINIA FRISIA
Akacja złota ROBINIA FRISIA
Cena: 54,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl